Reklama

Systemy Nośne

Polska rakieta Perun - narodziny gwiazdy [WIDEO]

Autor. SpaceForest/Defence24.pl

W najnowszym materiale zaprezentujemy Państwu rakietę suborbitalną Perun, opracowywaną przez gdyńską firmę Space Forest. Perun bowiem, to jeden z flagowych projektów kosmicznych prowadzonych w Polsce.

Reklama

Perun to największa Polska rakieta suborbitalna i tym samym to jeden z najważniejszych projektów polskiego sektora kosmicznego. Firma SpaceForest, która odpowiada za produkcję systemu, od lat pracuje nad stworzeniem opłacalnej platformy wielokrotnego użytku do badań w środowisku mikrograwitacyjnym.

Reklama

Za nami dwie oficjalne próby w locie Peruna, które przybliżają firmę do sukcesu, jakim będzie przekroczenie linii Karmana, czyli umownej granicy przestrzeni kosmicznej. Perun może pomóc rozwinąć projekty innych firm z Polski oraz nie tylko, w tym samego Space Forest, które w przyszłości będzie miało szansę opracować rakietę orbitalną.

Opracowanie: Mateusz Mitkow/Wojciech Kaczanowski

Reklama

Czytaj też

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama

Komentarze (1)

  1. Oczy szeroko otwarte

    Rakieta.pl piękna nazwa nawiązująca do słowiańskiej historii i mitologii ale lepiej dlatego kraju by pasowała rakieta pożal się Boże

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!