Reklama

Zagrożenia kosmiczne

Niewyjaśnione anomalie w kosmosie. USA badają problem

Autor. Defence24.pl

AARO, urząd Pentagonu ds. badań nad niewyjaśnionymi zjawiskami powietrznymi, zapowiedziało utworzenie systemu do przechwytywania danych w czasie rzeczywistym i rozwiązywania anomalii. System Gremlin znajduje się obecnie fazie rozwoju i testów.

Na łamach DefenseScoop poinformowano o inicjatywie AARO, urzędu Pentagonu ds. badań nad niewyjaśnionymi zjawiskami powietrznymi, która zakłada opracowanie sensorów i systemu kontroli w celu szybkiego przechwycenia danych i rozwiązania anomalii. System Gremlin został zapowiedziany przez Tima Phillipsa, pełniącego obowiązki szefa AARO, w wywiadzie dla wspomnianego portalu.

Obecnie system Gremlin znajduje się w fazie rozwoju i testów. Z dostępnych źródeł wynika, że zawiera wiele czujników i sensorów, które są zdolne do wykrycia nieznanego obiektu latającego.Łapie mnóstwo nietoperzy i ptaków. Dowiadujemy się wiele o rozbłyskach słonecznych. Naprawdę zaczynamy rozumieć, co znajduje się na orbicie wokół naszej planety i jak możemy je wyeliminować jako obiekty anomalne” - powiedział Tim Phillips dla DefenseScoop. Kolejnym krokiem ma być przedstawienie rozwiązania wyższym urzędnikom Pentagonu pod kątem możliwego wdrożenia systemu reakcji do wojska.

Reklama

Przypomnijmy, że jednocześnie AARO przedstawiło w ostatnich dniach dokument, w którym stwierdziło, że rząd USA lub prywatne firmy nie znalazły się w posiadaniu technologii pozaziemskiej. Dokument został przedstawiony Kongresowi w ramach uchwalonego przez parlament prawa w reakcji na wystąpienie w Izbie Reprezentantów byłego pracownika AARO Davida Gruscha.

Grusch zeznał przed komisją Izby oraz w licznych wywiadach, że rząd USA od dekad ukrywa wiedzę o odkryciu i kontakcie z „nie-ludzkimi istotami” oraz, że posiada dostęp do pozaziemskich pojazdów i na ich bazie wraz z prywatnymi firmami odtwarza te technologie.

Reklama

Liczący 63 strony dokument analizuje też wszystkie prowadzone od 1949 r. przedsięwzięcia władz USA w sprawie badań nad UFO, dochodząc do wniosku, że żadne z nich nie znalazło dowodów na istnienie istot pozaziemskich. Analizowane były m.in. badania dotyczące twierdzeń o rozbiciu się latającego spodka w Roswell w Nowym Meksyku.

Źródło: DefenseScoop / PAP

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama

Komentarze

    Reklama