Reklama

Zagrożenia kosmiczne

"Zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego" USA. Przyczyną działanie Rosji w kosmosie?

Autor. Flickr/CC0 1.0 Universal - Public Domain Dedication

Mike Turner, szef komisji wywiadu w Izbie Reprezentantów poinformował w środę (14 lutego br.) komisja udostępniła wszystkim członkom Kongresu informację o „poważnym zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego”. Według Reuters, sprawa może być związana z Rosją i działalnością tego państwa w kosmosie.

W środę, 14 lutego br. na oficjalnym profilu komisji wywiadu w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych została opublikowana informacja szefa komisji - Mike’a Turnera. Jak czytamy, komisja udostępniła wszystkim członkom Kongresu informację o „poważnym zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego”. Ponadto wezwano prezydenta USA Joe Bidena, aby odtajnił ”wszystkie informacje związane z tym zagrożeniem, tak aby Kongres, administracja i nasi sojusznicy mogli otwarcie rozmawiać o działaniach, które należy podjąć w odpowiedzi na zagrożenie”.

Jake Sullivan, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, zapytany przez media skomentował, że w czwartek spotka się z Turnerem i innymi kongresmanami zajmującymi się kwestiami bezpieczeństwa i obrony. Wyraził zdziwienie tym, że Turner wypowiedział się publicznie przed tym zaplanowanym spotkaniem.

Reklama

Stanowisko Turnera wydaje się dość tajemnicze, a decydenci w Stanach Zjednoczonych wzywają do zachowania spokoju i ostrzegają przed chaosem. Ciekawa informacja została podana przez agencję Reuters, która powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, stwierdziła, że sprawa dotyczy Rosji i operacji w kosmosie. Na moment pisania artykułu, dodatkowe informacje pozostają tajne.

Portal ABCNews poinformował z kolei, że źródła zaznajomione z obradami na Kapitolu powiedziały, że chodzi o umieszczenie przez Rosjan broni nuklearnej w kosmosie. „Nie ma to na celu zrzucenia broni jądrowej na Ziemię, ale raczej ewentualne użycie jej przeciwko satelitom.” - czytamy w artykule.

Czytaj też

Jak widać w mediach pojawiają się różne opinie, natomiast podstawową jest zachowanie spokoju, o co apelują amerykańskie władze.

Reklama

Komentarze

    Reklama