Broń hipersoniczna - chińska odpowiedź na amerykańskie systemy przeciwrakietowe

7 marca 2017, 15:36

Chiny rozwijając rakiety hipersoniczne chcą z ich pomocą przebijać się przez antyrakietowe systemy amerykańskie, w tym baterie systemu THAAD.

Chińczycy bardzo nerwowo reagują na rozbudowę, przy współudziale Amerykanów, systemów antyrakietowych w Japonii, na Tajwanie i w Korei Południowej. Szczególne zaniepokojenie Pekinu wzbudzają południowokoreańskie starania o w prowadzenie w ich kraju na stałe baterii THAAD (Terminal High Altitude Area Defense).

Czytaj też: Przeciwrakietowy THAAD leci do Korei

Dlatego chińskie siły zbrojne zdecydowały się na oficjalne rozpoczęcie programu wprowadzającego uzbrojenie hipersoniczne, a więc poruszające się z prędkością o wartości, co najmniej mach 5. 

Wstępne założenia wskazują na to, że Chińczycy chcą zainstalować nowe uzbrojenie w przedziale bojowym rakiet balistycznych. Pociski hipersoniczne po uwolnieniu mają mieć nie tylko zdolność do poruszania się z prędkością większą niż mach 10, ale również do manewrowania w atmosferze czyniąc się w ten sposób celem bardzo trudnym do zwalczenia przez systemy antyrakietowe.

Chiny chcą w ten sposób zmniejszyć skuteczność przede wszystkim rakiet SM-3 (Standard Missile-3) rozmieszczanych na amerykańskich i japońskich okrętach oraz THAAD – wprowadzanych, by przeciwdziałać zagrożeniom ze strony pocisków balistycznych wystrzelonych z Korei Północnej.

Czytaj też: Międzykontynentalne pazury chińskiego smoka [ANALIZA]

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
LOTNIK
środa, 8 marca 2017, 17:33

Po co niektórzy podniecaja się bronią hipersoniczna, jak ona praktycznie jeszcze nie istnieje i nie można o niej nic sensownego napisac. Ale są tu na forum nie złe cwaniaki typu "yaro"/"notojanatojmw" którzy piszą głupoty wzięte z sufitu a nie z nauki, i jeszcze próbują innych przekonać do swoich "racji". Swoją drogą muszą się nie źle bawić :) a już najbardziej odlatuje w swoich postach "nojanatojmw" który tak przekręca pewne fakty, aby dopasować je do swoich bzdurnych teorii, i jeszcze do tego jest tak namolny, że czasami wydaje mi się, że on naprawdę wierzy w to co pisze :))

R
piątek, 10 marca 2017, 12:20

Manewrowanie w atmosferze nie pomoże. SM-3 zwalczają pociski w fazie beznapędowej poza atmosferą.