Reklama

SATELITY

Dane z satelitarnej obserwacji Ziemi wspomogą włoską spółkę energetyczną

Fot. Eni via Flickr.com
Fot. Eni via Flickr.com

Planetek Italia i Airbus Defence and Space zdobyły kontrakt na dostawę obrazów wysokiej rozdzielczości oraz usługi związane z obserwacją Ziemi przyznany przez Eni – włoską ponadnarodową spółkę naftowo-gazowniczą. Dzięki danym i usługom Eni uzyska informacje, które usprawnią prowadzone przez firmę działania lądowe i przybrzeżne.

Obie firmy pomogą Eni w uzyskaniu cennych informacji niezbędnych w procesach planowania, monitoringu, analizy i raportowania dzięki teledetekcyjnym produktom satelitarnym oraz usługom o wartości dodanej, jak obserwacja terenów morskich oraz wykrywanie obecności okrętów, wykrywanie wycieków ropy, obserwacja występowania lodów morskich oraz wykrywanie potencjalnych złóż ropy i gazu na lądzie.

Z radością udzielimy wsparcia dużej grupie międzynarodowej, takiej jak Eni, za pomocą naszej floty satelitów optycznych i radarowych. Dzięki naszym danym obserwacyjnym oraz rozwiązaniom monitoringowym opracowanym z myślą o branży naftowo-gazowniczej, Eni zyska przydatne w działaniu informacje, gdy tylko będzie ich potrzebować.

François Lombard, szef Intelligence Business Cluster w Airbus Defence and Space

„Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy w ramach nowej umowy” – skomentował Giovanni Sylos Labini, prezes Planetek Italia. „Zyskaliśmy znakomitą okazję do udzielenia wsparcia dużej spółce energetycznej, jak Eni, w ramach istotnych działań operacyjnych i w procesach podejmowania decyzji w postaci najnowocześniejszych produktów satelitarnych i usług o wartości dodanej”.

Reklama

Komentarze

    Reklama