Reklama

Komunikacja

Dom mediowy Olympusat przenosi usługi z satelity Intelsat na urządzenie SES

Artystyczna wizja satelity SES-1. Ilustracja: SES
Artystyczna wizja satelity SES-1. Ilustracja: SES

Firma Olympusat Entertainment posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych anglo- i hiszpoańskojęzycznych. Do tej pory do ich transmitowania wykorzystywała satelitę Intelsat G-23. Jednak z powodu rychłego wycofania tej maszyny z użytku koncern przenosi swoje usługi na urządzenie operatora SES.

Olympusat Entertainment to dom mediowy z siedzibą w West Palm Beach w USA. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i dystrybucją programów oraz obsługą techniczną swoich kanałów telewizyjnych, nadawanych w języku angielskim i hiszpańskim. Do tej pory Olympus wykorzystywał do nadawania sygnału swoich 35 stacji w jakości HD oraz SD (Standard Definition) transpondery nr 19 i 20 na należącym do Intelsat satelicie Galaxy 23 (G-23).

Jednak zajmujący na orbicie geostacjonarnej (GEO) pozycję 121⁰W G-23 ma zostać wkrótce wyłączony z aktywnego świadczenia usług i będzie przeniesiony przez operatora Intelsat do rezerwy (back-up). Wobec powyższego Olympusat rozpoczął operację przenoszenia swoich usług na inną platformę, należącego do luksemburskiego koncernu SES satelitę telekomunikacyjnego SES-1, który na GEO zajmuje slot 101⁰W.

Od 1. połowy września do 30 listopada 2017 r. trwa okres przejściowy, kiedy to kanały należące do Olympusa można odbierać zarówno za pośrednictwem G-23, jak i SES-1. Po tym okresie, rynkowi pośrednicy, którzy sprzedają telewizję od Olympus Entertainment, będą już zmuszeni korzystać z pośrednictwa urządzenia SES chcąc dalej świadczyć swoje usługi odbiorcom.

Satelita SES-1 został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną w kwietniu 2010 r. z użyciem rakiety Proton-M. Wyprodukowała go firma Orbital ATK. Prognozowany okres eksploatacji urządzenia wynosi 15 lat.

Czytaj też: Nowe kontrakty dla Arianespace. SES: “Wspieramy europejski przemysł kosmiczny”

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!