Reklama

KOSMONAUTYKA

Dragon dostarczył choinkę na ISS

Fot. NASA TV
Fot. NASA TV

Statek towarowy Dragon amerykańskiej firmy SpaceX dotarł w niedzielę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z ponad dwoma tonami zaopatrzenia. Załodze ISS Dragon dostarczył m.in. materiały do eksperymentów laboratoryjnych, a także bożonarodzeniową choinkę.

Dragon jest statkiem wielokrotnego użytku. Ten konkretny egzemplarz zacumował do ISS po raz drugi - poprzednio był tam w 2015 roku. Podczas obecnej misji firma SpaceX po raz pierwszy wykorzystała ponownie zarówno Dragona, jak i człon rakiety nośnej Falcon.

W niedzielę na ISS wystartował też z kosmodromu Bajkonur statek kosmiczny Sojuz MS-07 z kolejną międzynarodową załogą - Rosjaninem, Amerykaninem i Japończykiem. Anton Szkaplerow, Scott Tingle i Norishige Kanai dołączą we wtorek do przebywających od września na ISS Rosjanina Aleksandra Misurkina oraz Amerykanów Marka Vandego Heia i Josepha Acaby.

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!