Reklama

Polska

Dzień Przemysłu Polskiego w Ministerstwie Rozwoju: prezentacja Programu Naukowego ESA

Główna siedziba Ministerstwa Rozwoju, Fot. Szczebrzeszynski/Wikipedia
Główna siedziba Ministerstwa Rozwoju, Fot. Szczebrzeszynski/Wikipedia

W dniu 7 czerwca br. w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się „Dzień Przemysłu Polskiego” podczas którego zostanie przedstawiony Program Naukowy ESA. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W dniu 7 czerwca br. w gmachu Ministerstwa Rozwoju na Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie odbędzie się „Dzień Przemysłu Polskiego”. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Europejskiej Agencji Kosmicznej. Podczas seminarium zostanie przedstawiony Program Naukowy ESA (ESA Science Programme), sposób jego realizacji oraz planowane misje naukowe Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polska, jako pełnoprawny uczestnik programu, umożliwia rodzimym przedsiębiorstwom i instytucjom naukowym bezpośredni udział w jego realizacji.

Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy na temat programu oraz identyfikacja obszarów kompetencji związanych z potencjałem przemysłowym i naukowym Polski. Dzień Przemysłu Polskiego ma posłużyć również nawiązywaniu kontaktów przemysłowych i instytucjonalnych, które powinny umożliwić udział polskich podmiotów w przygotowaniu i realizacji przyszłych misji naukowych ESA. W programie spotkania, po sesji wprowadzającej, zaplanowane zostały około 20-minutowe spotkania bilateralne polskich podmiotów z przedstawicielami ESA. Seminarium odbywać się będzie w języku angielskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zgłoszenia można składać do dnia 17 maja 2016 roku. Podmioty zainteresowane spotkaniem bilateralnym z przedstawicielami ESA w formularzu zgłoszeniowym powinny zamieścić krótki opis swoje organizacji w języku angielskim.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!