Reklama

KOSMONAUTYKA

Elon Musk opublikował zdjęcia rakiety Falcon Heavy [WIDEO]

Fot. Elon Musk/SpaceX via Twitter
Fot. Elon Musk/SpaceX via Twitter

Założyciel i szef koncernu SpaceX podzielił się na Twitterze zdjęciami szykowanej do debiutanckiego lotu ciężkiej rakiety nośnej Falcon Heavy. Pojazd ma wystartować na początku 2018 roku.

Falcon Heavy to najpotężniejsza amerykańska rakieta od czasów legendarnego Saturna V, który wyniósł amerykańskich astronautów na Księżyc. Pojazd zdolny jest wynieść na orbitę ładunek o masie dwukrotnie większej niż rakieta Delta IV Heavy produkcji United Launch Alliance.

Egzemplarz Falcona Heavy, który na początku przyszłego roku odbędzie pionierski lot tego systemu nośnego, jest obecnie montowany w hangarze nieopodal platformy startowej 39A w Kennedy Space Center na przylądku Canaveral.

 

Ładunkiem, wystrzelonym w przestrzeń kosmiczną przy okazji pierwszego startu Falcona Heavy, ma być specjalny egzemplarz samochodu sportowego Tesla Roadster.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!