Reklama

Polska

Emilewicz: Tak dla Space 4.0. "My go zaprojektujemy" [Space24.pl TV]

”My mamy niezwykłe kompetencje i umiejętności w zakresie mechatroniki, informatyki, bardzo zaawansowanych systemów programowania. I tutaj nie mamy się czego wstydzić. Polscy inżynierowie i polskie firmy stają jak równy z równym ze swoimi zachodnioeuropejskimi sąsiadami” - mówi w rozmowie ze Space24 Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz i podsumowuje: „A zatem: Space 4.0 tak – my go zaprojektujemy.” 

"Kiedy oglądaliśmy prezentację dyrektora generalnego ESA Jana Woernera, który właśnie definiował ten Space 4.0 jako podstawowe wyzwanie na najbliższe lata, całą delegacją uśmiechaliśmy się, ponieważ w naszej strategii polityki kosmicznej też na to zwróciliśmy uwagę" - opowiada Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Pierwszym powodem zainteresowania się tym obszarem była przy tym chęć usprawnienia efektywności działania polskiej administracji publicznej i świadczenia usług w sposób szybszy i bardziej przyjazny dla społeczeństwa. 

Wiceminister Rozwoju konkluduje, że obecna "rewolucja 4.0 we wszystkich obszarach jest tą, w której Polska może wziąć udział po raz pierwszy od 200 lat na równych prawach."

"Bo czym jest przemysł 4.0? Wykorzystaniem zaawansowanych technologii informatycznych do projektowania i programowania pewnych cykli. My mamy niezwykłe kompetencje i umiejętności w zakresie mechatroniki, informatyki, bardzo zaawansowanych systemów programowania. I tutaj nie mamy się czego wstydzić. Polscy inżynierowie i polskie firmy stają jak równy z równym ze swoimi zachodnioeuropejskimi sąsiadami" - mówi Jadwiga Emilewicz i podsumowuje: "A zatem: Space 4.0 tak - my go zaprojektujemy." 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!