Reklama

Polska

Hertz Systems na targach bezpieczeństwa w Dubaju. Pokazano system antydronowy

Fot. Hertz Systems via Facebook
Fot. Hertz Systems via Facebook

Zielonogórska firma Hertz Systems jako jedyny wystawca z Polski wzięła udział w światowych targach bezpieczeństwa Intersec 2017 w Dubaju. Podczas wydarzenia polska spółka zaprezentowała m.in. system antydronowy „Jastrząb”

Zielonogórska firma Hertz Systems była jedynym reprezentantem Polski na trzydniowych światowych targach bezpieczeństwa Intersec 2017, które odbywały się w hali World Trade Center Dubai w Dubaju (ZEA) w dniach 22-24 stycznia 2017 roku. 

Na swoim stoisku spółka pokazała kilka produktów. Wśród nich znalazł się innowacyjny projekt Sztuczne Niebo, który umożliwia monitoring osób, pojazdów i przedmiotów w miejscach, do których nie dociera sygnał GPS, np. na halach produkcyjnych lub tunelach bazujący na indywidualnie projektowanym systemie nadajników i odbiorników o dużej odporności na zakłócenie sygnału, a takżesystem kontroli dostępu z inteligentnym rozpoznawaniem twarzy.

Szczególne zainteresowanie gości targów wzbudził system antydronowy "Jastrząb" służący wykrywania, a następnie niekinetycznej dezaktywacji dronów. Urządzenie po nakierowaniu w stronę bezzałogowca i naciśnięciu spustu wysyła sygnał zakłócający, przez co dron zostaje odcięty od urządzenia sterującego, co pozwala na niemalże natychmiastowe sprowadzenie go na ziemię. System dezaktywacyjny dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom jest przy tym w pełni mobilny i może być obsługiwany przez pojedynczego operatora. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!