Reklama

Polska

I Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny. Nowa inicjatywa w Rzeszowie

Regionalne Centrum Dydaktyczno – Konferencyjne i Biblioteczno – Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, Ilustracja: Portal Funduszy Europejskich, funduszeeuropejskie.2007-2013.gov.pl
Regionalne Centrum Dydaktyczno – Konferencyjne i Biblioteczno – Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, Ilustracja: Portal Funduszy Europejskich, funduszeeuropejskie.2007-2013.gov.pl

W dniach 22-24 czerwca 2016 roku w Rzeszowie odbędzie się I Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny. Organizatorzy Kongresu, którymi są Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz Politechnika Świętokrzyska w Kielcach mają nadzieję, że zapoczątkuje on cykliczne spotkania w różnych środowiskach lotniczych i kosmicznych.

W dniach 22-24 czerwca 2016 roku w Rzeszowie odbędzie się I Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Miejscem obrad będzie Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne Politechniki Rzeszowskiej.

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostało dla osób chętnych do wzięcia udziału w Kongresie. Do 15 marca 2016 roku należy przesłać zgłoszenie wraz ze streszczeniem referatu na adres mailowy Sekretariatu Kongresu: [email protected]. Szczegółowy program kongresu zostanie przedstawiony w dniu 31 maja br..

Inspiracją do zorganizowania kongresu o tematyce lotniczej i kosmonautycznej – jak twierdzi Prof. dr hab. inż. Jan Gruszecki – była troska o integrację środowiska lotniczego w kraju oraz współpracujących z nimi instytucji lotniczych z zagranicy.

Organizatorzy Kongresu mają nadzieję, że zapoczątkuje on cykliczne spotkania (co 2 lata) w różnych środowiskach lotniczych.

W komitecie honorowym Kongresu zasiedli prof. Marek Orkisz – Rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Stanisław Adamczak – Rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, prof. Marek Banaszkiewicz – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. Witold Wiśniowski – Dyrektor Instytutu Lotnictwa w Warszawie oraz prof. Ryszard Szczepanik – Dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie.

Kongres będzie odbywał się w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Tematycznie będzie podzielony na 7 sekcji: I. Budowa obiektów latających, II. Napędy lotnicze, III. Awionika, IV. Kosmonautyka, V. Mechanika lotu, VI. Bezzałogowe systemy latające oraz VII. Zarządzanie ruchem lotniczym.

Organizatorzy planują opublikowanie wszystkich przedstawionych referatów w czterech wybranych tytułach czasopism: w Journal of KONES, w Miesięczniku Naukowo-Technicznym „MECHANIK”, w Pracach Instytutu Lotnictwa oraz w Zeszytach Naukowych Politechniki Rzeszowskiej.

Po zakończeniu Kongresu, w dniu 25 czerwca 2016 (sobota), organizatorzy zaplanowali na lotnisku Rzeszów-Jasionka pokazy lotnicze.

Więcej informacji na temat Kongresu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

PG

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!