Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Agencja Rozwoju Przemysłu zaprasza na kolejne kursy ARP Space Academy

Autor. NASA

12 maja 2023 r. rozpocznie się kolejna, piąta już edycja kursu „INTRODUCTION TO SPACE FOR ENGINEERS. SATELLITE DESING PHASES 0/A/B” organizowanego we współpracy z Politechniką Warszawską. To dobrze już znane i bardzo cenione szkolenie, adresowane do słuchaczy, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w sektorze kosmicznym. Kurs obejmie aż 94 godziny zajęciowe i będzie realizowany zdalnie (online) w trybie weekendowym.

Reklama

Szkolenie skierowane jest do inżynierów posiadających niewielkie doświadczenie w sektorze kosmicznym. Blok ten jest pierwszym elementem dwuetapowego kursu zapewniającego z założenia pełną wiedzę na temat projektowania i integracji satelity. Kurs ma zapewnić niezbędne wprowadzenie do podstawowych informacji o środowisku kosmicznym oraz przedstawić szczegółowo metody projektowania poszczególnych systemów satelitarnych w fazach określonych przez europejską organizację definiującą standardy na rzecz inżynierii kosmicznej, ECSS (European Cooperation for Space Standardization).

Reklama

Kurs na tym etapie poprowadzą uznani eksperci głównie z Politechniki Warszawskiej: prof. dr hab. inż. Janusz Narkiewicz, prof. dr hab. inż. Piotr Furmański, prof. dr hab. Jan Kindracki, dr inż. Łukasz Mężyk (wszyscy z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa); prof. dr hab. inż. Jerzy Kurek, dr inż. Marcin Michałowski (Wydział Mechatroniki), prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska, dr inż. Maciej Ossowski (Wydział Inżynierii Materiałowej), a także prof. dr hab. Jan Błęcki z Centrum Badań Kosmicznych PAN i Michał Szwajewski (Syderal Polska).

Czytaj też

Dostępność szkolenia jest ograniczona - w ofercie przewidziano 25 miejsc. Koszt udziału w kursie wynosi 3000 PLN netto (3690 PLN brutto). Zakończenie bloku szkoleniowego zaplanowane jest na 18 czerwca 2023 roku. Absolwenci otrzymają dyplom ukończenia kursu doszkalającego wydany przez Politechnikę Warszawską. Kurs realizowany jest w języku polskim, natomiast materiały szkoleniowe dostępne będą w języku angielskim.

Reklama

9 czerwca 2023 r. uruchomiony zostanie kurs ZARZĄDZANIE ŁAŃCUCHEM DOSTAW ORAZ ZAKUPAMI W SEKTORZE KOSMICZNYM (SUPPLY CHAIN MANAGEMENT AND PROCUREMENT IN THE SPACE SECTOR).

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć lekcyjnych (w tym cały blok warsztatowy) realizowany w ciągu 2 bloków weekendowych (5 dni). Szkolenie poświęcone jest organizacji procesu zakupowego w firmie kosmicznej uwzględniającego m.in.:

  • elementy inżynierii systemów;
  • zarządzanie wymaganiami;
  • zarządzanie jakością;
  • zarządzanie kwalifikacjami dostawców i podwykonawców;
  • prawne aspekty relacji z kontrahentami.

Kurs poprowadzą praktycy, odpowiadający na co dzień za zarządzanie łańcuchem dostaw i zakupy w firmach sektora kosmicznego. Szkolenie organizuje fundacja Space Entrepreneurship Institute z Warszawy.

Czytaj też

Koszt udziału w kursie wynosi 1800 PLN netto (2214 PLN brutto). Absolwenci otrzymają dyplom ukończenia kursu wydany przez ARP Space Academy. Szkolenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu Polskiej Agencji Kosmicznej.

Organizator zastrzegł sobie prawo do odwołania lub przesunięcia terminu rozpoczęcia szkolenia/kursu w sytuacji, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczebność grupy lub z innych ważnych powodów. Szczegółowe informacje na temat organizacji i bieżącej sytuacji ze szkoleniem można uzyskać bezpośrednio u organizatora - namiar do kontaktu podano na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Harmonogram szkoleń, regulamin oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej . Kontakt: Paweł Pacek, Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – mail: [email protected], kom. 501216190

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!