Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Kosmiczny hackathon NASA po raz drugi w Gdańsku

Ilustracja: Space Apps Challenge
Ilustracja: Space Apps Challenge

Dnia 20 października wystartuje NASA Space Apps Challenge 2018 - międzynarodowe wydarzenie zrzeszające miłośników innowacji oraz technologii kosmicznych. W tym roku, już po raz drugi, z tematami wybranymi przez naukowców NASA będzie można zmierzyć się także w Gdańsku.

Tegoroczna edycja pod hasłem „Earth and Space” oscyluje wokół tematyki rozpoznawania globalnych potrzeb naszej planety, wykorzystania technologii do badania Ziemi i Kosmosu, propagowania ich piękna, przetwarzania danych do tworzenia narzędzi i aplikacji webowych, użytecznych dla każdego z nas. W ciągu 48-godzinnego maratonu uczestnicy zmierzą się z jednym wyzwaniem, wybranym spośród sześciu kategorii tematów, przygotowanych przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych (NASA). Nie zabrakło zadania, odnoszącego się do wirtualnej wyprawy na Księżyc oraz usprawnienia kolonizacji Marsa.

Dwa zwycięskie projekty z Gdańska dostaną się do kolejnego etapu konkursu, który będzie oceniany przez Jury NASA. Hackathon adresowany jest nie tylko do programistów lub inżynierów - projekty przyjmować mogą formę analiz, wizualizacji, symulacji, gier oraz wszelkich narzędzi, które przy użyciu danych NASA przybliżą do rozwiązania postawionych wyzwań.

NASA Space Apps Challenge Gdańsk 2018 odbędzie się w dniach 20-21 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Obowiązują wcześniejsze zapisy na wydarzenie pod tym adresem.

Reklama

Komentarze

    Reklama