Reklama

NAUKA I EDUKACJA

MON ogłasza konkurs prac dyplomowych. Z technologią kosmiczną w tle

Ilustracja: MON [gov.pl]
Ilustracja: MON [gov.pl]

Polski resort obrony postanowił docenić osoby zainteresowane inżynierią kosmiczną i satelitarną, a także rozwiązaniami autonomicznymi, które w ostatnich latach obroniły prace dyplomowe związane z rozpatrywaną tematyką. W tym celu 3 września br. Minister Obrony Narodowej otworzył konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu technik, technologii oraz inżynierii kosmicznej i satelitarnej, a także systemów autonomicznych - warunkiem jest, by badane rozwiązania mogły zostać zastosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 października 2020 roku.

Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej konkurs wystartował 3 września br. pod nazwą "Kosmos i Autonomia". Zakłada on wyłonienie najlepszych prac dyplomowych (inżynierskich, magisterskich, doktorskich) z zakresu technologii, technik i inżynierii kosmicznej oraz satelitarnej, a także systemów autonomicznych. Warunkiem kluczowym jest, by rozpatrywane rozwiązania posiadały potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch obszarach:
I. wykorzystania technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej w obszarze obserwacji Ziemi, budowy świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej, telekomunikacji i nawigacji satelitarnej oraz wynoszenia obiektów na orbity okołoziemskie – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.
II. systemów autonomicznych pozwalającymi optymalizować zaangażowanie personelu w niebezpiecznych warunkach – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.

Do udziału w konkursie MON zaprasza absolwentów uczelni polskich, którzy obronili prace nie wcześniej niż 1 października 2017 roku. Prace muszą być napisane w języku polskim - do konkursu mogą je zgłaszać wyłącznie ich autorzy. Łączna pula nagród wynosi 86 000 zł.

Niezbędne formularze i szczegółowe informacje na temat warunków udziału w konkursie zawarto w wydzielonej sekcji na stronie internetowej MON.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!