Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Polski GameDev eksploruje kosmos [SKANER S24]

Polski GameDev eksploruje kosmos. Ilustracja: Space24.pl
Polski GameDev eksploruje kosmos. Ilustracja: Space24.pl

W tej odsłonie programu SKANER Space24.pl zapytaliśmy zaproszonych założycieli polskich firm branży GameDev - podejmujących wyzwanie rozwijania produkcji o tematyce kosmicznej i odnoszących międzynarodowe sukcesy wydawnicze - o ich inspiracje, założenia twórcze oraz realizację projektów nawiązujących do realnych dokonań naukowo-inżynieryjnych z kosmosem w tle. W nagraniu udział wzięli: Bartłomiej Gajewski - założyciel i prezes studia Jutsu Games, jak również firmy wydawniczej Games Operators, oraz Jacek Wyszyński - Dyrektor Wykonawczy (CEO) studia Pyramid Games.

Inżynieria kosmiczna i projekty eksploracji przestrzeni pozaziemskiej niezmiennie inspirują swoją złożonością i skalą podejmowanych wyzwań. Wpływy te często wychodzą poza ścisły obszar wyspecjalizowanej działalności przemysłowej i naukowo-badawczej, ujawniając się w rozbudowanych projektach komercyjnych na styku różnych branż. Bardzo interesującym z tego punktu widzenia jest polski rynek GameDev, czyli rodzima branża elektronicznej rozrywki - wykazująca coraz większe ambicje skupione na tematyce kosmicznej... nie tylko w warstwie ciekawej narracji, ale również elementów popularyzacji nauki i myśli technicznej, a nawet międzysektorowej i publiczno-prywatnej współpracy.

Punktem odniesienia do rozmowy w najnowszym programie SKANER Space24 były niedawno wydane (bądź nadal powstające) produkcje polskiej branży GameDev nawiązujące do tematyki kosmicznej - przede wszystkim gry komputerowe: Rover Mechanic Simulator, Occupy Mars oraz Solar Expanse.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!