Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Programiści na start. ESA zaprasza na Space App Camp 2019

Fot. ESA Space App Camp [app-camp.eu]
Fot. ESA Space App Camp [app-camp.eu]

Po raz ósmy Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zaprasza zainteresowanych programistów do swojego centrum ESRIN we włoskim Frascati na coroczne wydarzenie z cyklu ESA Space App Camp. Grupa wybranych 24 uczestników spędzi tam tydzień między 16 a 23 września br., doskonaląc swoją wiedzę z zakresu zastosowań danych satelitarnych w aplikacjach downstream przy wsparciu ze strony najlepszych specjalistów z tej dziedziny, jakimi dysponuje ESA. Aplikujący studenci, naukowcy i samodzielni projektanci oprogramowania mogą rejestrować swój udział w terminie do 15 lipca 2019 roku.

Coraz bardziej obfity transfer danych z kosmosu oferuje niezliczone możliwości zastosowań w branży aplikacji mobilnych i komputerowych. Znaczną ich część stanowią satelitarne informacje obrazowe, zwłaszcza te uzyskiwane w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus, głównie dzięki flocie satelitów Sentinel.

Aby ten potencjał odpowiednio zagospodarować i wskazać szanse, jakie oferuje ich przetwarzanie na potrzeby zastosowań komercyjnych, ESA organizuje cyklicznie obozy Space App Camps. Skupiają one programistów i projektantów aplikacji, zainteresowanych tworzeniem kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym dane z systemów obserwacji Ziemi - zwłaszcza z Copernicusa - są coraz bardziej dostępne dla szerokiego grona obywateli. Cykl został zainicjowany przez ESA w 2012 roku, przy współpracy z niemiecką firmą AZO Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen.

Aplikowanie do udziału w Space App Camp ma charakter konkursowy - jego 24 uczestników zostanie wyłonionych na podstawie zgłoszeń nadsyłanych z całej Europy - w ich treści należy opisać swoje dotychczasowe osiągnięcia w powiązanych obszarach projektowania aplikacji i uzasadnić udział w naborze. Wcześniejsze doświadczenie w pracy z danymi z zakresu obserwacji ziemi nie jest jednak wymagane.

Dopasowani kandydaci spędzą wrześniowy tydzień w ośrodku ESA we Frascati we Włoszech, gdzie przy wsparciu specjalistów ośrodka ESRIN będą pracować nad aplikacjami wykorzystującymi dane satelitarne dotyczące obserwacji Ziemi. Udział uczestników w obozie jest w całości finansowany przez ESA, która zapewnia także konsultacje ze specjalistami od danych satelitarnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 lipca 2019 roku. Aplikować można za pośrednictwem strony internetowej projektu.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!