Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Rejon Bałtyku z perspektywy orbity. Bezpłatne warsztaty szkoleniowe online

Ilustracja: Copernicus Marine Service [marine.copernicus.eu]
Ilustracja: Copernicus Marine Service [marine.copernicus.eu]

Z inicjatywy Mercator Ocean International, Kapitech i Noveltis 25 maja br. startują bezpłatne warsztaty szkoleniowe Copernicus Marine Service, poświęcone korzystaniu z europejskiego potencjału obserwacji satelitarnych w służbie działań w regionie Morza Bałtyckiego. W związku z pandemią koronawirusa, wydarzenie przebiegać będzie zdalnie.

Zaplanowane na 25 maja 2020 roku szkolenie Copernicus Marine Service jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób, w bezpłatnej formie, w czasie rzeczywistym oraz z możliwością podtrzymania kontaktu z ekspertami z rozpatrywanej tematyki.

Warsztaty szkoleniowe dotyczące  regionu Morza Bałtyckiego początkowo planowano jako spotkanie w warszawskiej siedzibie Brain Embassy. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie uaktualniono jednak do nowego, wirtualnego formatu. Warsztaty odbędą się online i będą obejmowały samodzielną i interaktywną naukę.

Udział będzie bezpłatny. Prawo do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach będą mieli jednak wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.

Internetowe sesje szkoleniowe Copernicus Marine zostały zaprojektowane w celu przeszkolenia zarówno obecnych, jak i nowych użytkowników programu Copernicus Marine Environment Monitoring Service (CMEMS). Uczestnicy dowiedzą się o produktach i usługach CMEMS oraz o możliwych ich zastosowaniach. Zdobyta podczas warsztatów wiedza pozwoli na interakcję i dzielenie się swoim doświadczeniem oraz na wyrażanie potrzeb i wymagań dotyczących nowych produktów, które w przyszłości zostaną uwzględnione w portfolio Copernicus Marine.

Produkty morskie Copernicus są ogólnodostępne i bezpłatne dla wszystkich - również z tego miejsca.

Szkolenie Copernicus Marine Service dla regionu Morza Bałtyckiego będzie obejmowało 3 części:

 • Część 1 - Sesja seminariów internetowych - poniedziałek 25 maja 2020 (live)
  Poranna sesja z seminariami internetowymi na temat Copernicus Marine i produktów regionalnych.
 • Część 2 - Praktyczne zadanie domowe - od 25 maja do 8 czerwca 2020
  W tym okresie zadaniem uczestników będzie samodzielny trening na podstawie dostarczonego materiał. Uczestnicy uzyskają dostęp do: nagrań seminariów internetowych, stworzonych specjalnie na potrzeby warsztatów sesji praktycznych (notatniki Jupiter) oraz filmów instruktażowych. Do dyspozycji uczestników będzie również forum, na którym będą oni mogli zadawać pytania i dzielić się najlepszymi praktykami.
 • Część 3 - Sesja podsumowująca – od 8 do 10 czerwca 2020 r (live)
  Podczas sesji podsumowującej eksperci i trenerzy odpowiedzą na pytania zadawane podczas spotkań online.

Więcej informacji oraz agenda szkolenia dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

Rejestracja na warsztat Copernicus Marine Service dla regionu Morza Bałtyckiego możliwa jest z kolei tutaj (trwa do 24 maja).

Reklama

Komentarze

  Reklama

  Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!