Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Ruszyły zapisy na NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023

Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji

Już po raz trzeci na Podkarpaciu odbędzie się NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Kosmiczny hackathon organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji startuje 7-8 października, a zapisy już się zaczęły! To wyjątkowa okazja, by przez dwa dni zanurzyć się w świecie nauki, technologii i innowacji, a także nawiązać cenne kontakty i współpracę z innymi entuzjastami kosmosu.

Reklama

NASA Space Apps Challenge to globalna inicjatywa, która angażuje ludzi na całym świecie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w odpowiedzi na interdyscyplinarne wyzwania ogłoszone przez NASA. Wśród lokalizacji z całego świata znalazł się także Rzeszów. Już 7-8 października w Podkarpackim Centrum Innowacji zespoły będą mieć dostęp do ogromnej bazy danych, narzędzi i mentorów, które pomogą im zrealizować ich kreatywne pomysły.

Reklama
Autor. Podkarpackie Centrum Innowacji
Reklama

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Czytaj też

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – na pewno znajdziesz tu przestrzeń dla siebie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie internetowej .

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!