Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Seminarium "Obronność w sektorze kosmicznym. Perspektywa środkowoeuropejska"!

Autor. NASA / Unsplash

Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego wraz z Stowarzyszeniem Profesjonalistów Sektora Kosmicznego serdecznie zaprasza na seminarium: „Obronność w sektorze kosmicznym. Perspektywa środkowoeuropejska”, które odbędzie się 29 stycznia 2024 r. o godz. 18:00 w Akademii Leona Koźmińskiego oraz na platformie Teams.

Seminarium skupi się na aspektach bezpieczeństwa i obronności z perspektywy sektora kosmicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Seminarium obejmie wykład wprowadzający amerykańskiego eksperta Paula Szymanskiego na temat globalnej perspektywy supermocarstw na rywalizację w przestrzeni kosmicznej.

Autor. PSPA

Podczas wydarzenia odbędzie się również dyskusja ekspertów na temat najbardziej aktualnych zagadnień związanych z kosmosem, w tym międzynarodowej rywalizacji w dziedzinie obronności, współpracy europejskiej w tym obszarze, z uwzględnieniem roli państw Europy Środkowej, a także prawnych aspektów militaryzacji przestrzeni kosmicznej. Moderatorem dyskusji będzie Paweł Fleischer. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest tutaj.

Reklama

Agenda:

1. Wprowadzenie - Katarzyna Malinowska, Paweł Fleischer;

2. Wystąpienie kluczowe: Globalne perspektywy potęgi kosmicznej - Paul Szymanski

3. Dyskusja ekspertów: - Arkadiusz Chimicz, Aleksandra Kozioł, Katarzyna Malinowska, Paul Szymański, Attila Horvath 

  • Międzynarodowa rywalizacja w obszarze obronności;
  • Europejska współpraca w dziedzinie obronności;
  • Rola Europy Środkowej w budowaniu zdolności obronnych w kosmosie;
  • Czy prawo ma znaczenie dla obronności w kosmosie? 

4. Pytania i odpowiedzi

Seminarium jest częścią projektu badawczego: „Rozwój europejskiego i krajowego przemysłu obronnego oraz innowacji obronnych we wspólnej polityce obronnej Unii Europejskiej: ramy prawne z perspektywy Europy Środkowej” prowadzonemu przez Środkowoeuropejską Akademię w Budapeszcie.

Źródło: Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego / Stowarzyszenie Profesjonalistów Sektora Kosmicznego

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!