Reklama

Sektor krajowy

Prezes POLSA: rzeczywistość może być dla nas ciekawsza niż marzenia [WIDEO]

Autor. Defence24.pl

Za kilka dni zakończymy 2023 rok, w którym działo się naprawdę wiele. Był to niezwykle ważny czas dla polskiego sektora kosmicznego, który z roku na rok coraz bardziej się rozwija. W temacie podsumowania mijającego roku kalendarzowego, nasza redakcja miała przyjemność porozmawiać z prof. Grzegorzem Wrochną, który pełni rolę prezesa Polskiej Agencji Kosmiczne (POLSA).

Reklama

Zwiększona suma składki odprowadzanej przez Polskę do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), zapewnienie udziału polskiego astronauty w locie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), polskie eksperymenty, które polecą na stację oraz staże dla młodych naukowców, to tylko kilka z sukcesów naszego kraju w kwestii rozwoju sektora kosmicznego w kończącym się roku. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co działo się w 2023 r. i tego co przed nami - zapraszamy do zapoznania się z materiałem z udziałem prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. Grzegorzem Wrochną.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!