Reklama

Europa

Dyrektor ESA: chcę pomóc Polsce stać się potęgą kosmiczną [WIDEO]

Autor. K. Głowacka/Defence24.pl

29 sierpnia br. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się konferencja ministra Waldemara Budy oraz gościa specjalnego, czyli Dyrektora Generalnego ESA - Josefa Aschbachera. Podczas wydarzenia zostały podpisane porozumienia, m.in. w sprawie udziału Polaka w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) oraz staży polskich absolwentów w ESA. Omówione zostało także niedawne zwiększenie składki odprowadzanej przez Polskę do ESA, co było tematem przewodnim udzielonego wywiadu przez Josefa Aschbachera dla naszej redakcji.

Reklama

Podczas rozmowy ze Space24.pl, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej - Josef Aschbacher podkreślał, że wzmocniona współpraca między Polską i ESA zwróci się nam wielokrotnie i bardzo cieszy się, że zdecydowaliśmy się na zwiększenie składki odprowadzanej do europejskiej agencji, czego efektem jest udział polskiego astronauty w misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zaznaczył także, że jest to wielka szansa dla polskiego sektora kosmicznego oraz odpowiedział na pytanie, dotyczące obecnych zdolności w Europie do wynoszenia ładunków na orbitę.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. ja!

    Co Wy z tymi potęgami? Matematyka się przypomniała?

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!