Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Szkolenie i warsztaty "How to write good proposals in response to an ESA Invitation to Tender for R&D activities"

Ilustracja: Pixabay
Ilustracja: Pixabay

Polska Agencja Kosmiczna wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Polską Delegacją do ESA organizują szkolenie i warsztaty „How to write good proposals in response to an ESA Invitation to Tender for R&D activities”.

Warsztaty odbędą się w dniach 16 – 19 października 2018 roku w EuroCentrum Konferencyjnym (al. Jerozolimskie 134, Warszawa, budynek BETA, I piętro).

Do udziału w szkoleniu Polska Agencja Kosmiczna (PAK) zaprasza przedstawicieli podmiotów przemysłowych oraz jednostek naukowo-badawczych. Kurs przewiduje trzydniowe warsztaty z pisania wniosku projektowego do ESA oraz szkolenie ze standardów ECSS w dziedzinie „Space Project Management”. Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów oraz warsztatów w kilkuosobowych grupach. Poprowadzą je eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej, wśród nich: Olivier Pin, Fabio Mazzaglia, Gian Lorenzo Casini, Gertrud Talvik oraz Stephane Combes.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (48 uczestników), PAK prosi o zgłaszanie udziału maksymalnie dwóch osób, reprezentujących dany podmiot (osoba zajmująca się tematyką techniczną bądź zarządzaniem projektami oraz osoba zajmująca się rozwojem biznesu lub aspektami prawnymi). Warsztaty polecane są dla osób posiadających doświadczenie w działalności w sektorze kosmicznym, a także w pisaniu wniosków do ESA (co powinno być wyraźnie zaznaczone w CV). Uczestnicy proszeni są do udziału w zajęciach z własnymi laptopami.

Kurs jest bezpłatny i prowadzony w języku angielskim. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty. Wymagana jest pełna obecność we wszystkich zajęciach.

Wszystkich zainteresowanych PAK zaprasza natomiast do udziału w części konferencyjnej kursu, która odbędzie się 16 października 2018 r., w godzinach 09:00 – 12:00.

Ponadto, po pierwszym dniu szkolenia, 16 października 2018 r. o godz. 18:00, odbędzie się HR Event, na który Polska Agencja Kosmiczna serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą w sektorze kosmicznym. Wieczorna konferencja będzie poświęcona możliwościom współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Swoje prezentacje wygłoszą przedstawiciele ESA oraz wybranych polskich podmiotów. Wydarzenie będzie zakończone poczęstunkiem oraz spotkaniem networkingowym, podczas którego będzie można porozmawiać z gośćmi z ESA oraz przedstawicielami polskiej delegacji.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (załączony poniżej) oraz podpisany skan należy przesłać przesłać w formie elektronicznej do 4 października 2018 r. (czwartek), godz. 12:00, na adres pani Patrycji Frąk ([email protected]), która udziela również szczegółowych informacji odnośnie wydarzenia.

Polska Agencja Kosmiczna zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia rejestracji ze względu na wyczerpanie liczby miejsc.

Więcej szczegółów oraz materiały do pobrania dostępne pod tym adresem.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!