Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Webinar grupy Innspace poświęcony architekturze kosmicznej

Ilustracja: Innspace
Ilustracja: Innspace

Zespół Innspace, skupiający wielokrotnie nagradzanych w Polsce i zagranicą młodych polskich specjalistów od koncepcji rozwoju infrastruktury baz kosmicznych, zaprasza na swój webinar poświęcony architekturze pozaziemskich budowli. Spotkanie online zaplanowano na 30 czerwca o godz. 18.00.

"Architektura kosmiczna to dyscyplina, która ma na celu zdefiniowanie zasad, umożliwiających projektowanie w przestrzeni kosmicznej" - wskazują w opisie organizowanego przez siebie wydarzenia przedstawiciele grupy projektowej Innspace. Jak podkreślają, techniki budowlane, jakie będą mogły odnieść sukces na innych światach, będą musiały łączyć najnowsze zdobycze ziemskiej technologii z praktykowanym od tysiącleci wykorzystaniem zasobów lokalnych (których charakterystyka poza Ziemią sprowadza się do znacznie obniżonej dostępności i surowej postaci).

Wysyłanie materiałów na Księżyc czy Marsa jest trudne i bardzo kosztowne. Najbardziej wydajna i zrównoważona okazuje się strategia wykorzystania surowców naturalnych. Jedną z koncepcji jest wykorzystanie robotów i kosmicznego pyłu do drukowania w 3D międzyplanetarnych domów.

Innspace - zapowiedź webinarium o architekturze kosmicznej

Organizatorzy środowego webinarium chcą w ten sposób zwrócić uwagę na istotne zmiany, jakie ich zdaniem dokonują się w postrzeganiu metod zapewnienia trwałej obecności człowieka na innych światach. "Eksploracja kosmosu nie wydaje się już fikcją literacką, lecz kolejnym krokiem ludzkości. Technologie satelitarne pozwoliły nam lepiej zrozumieć naszą planetę i nasz wpływ na jej klimat" – podkreślają.

Wśród wątków rozpatrywanych podczas wydarzenia powinny znaleźć się zagadnienia związane z aktualnymi międzynarodowymi planami budowy stałych placówek na Księżycu oraz wizjami kolonizacji Marsa, angażującymi uwagę naukowców i inżynierów do szukania rozwiązań, jak przetrwać w niegościnnym pozaziemskim środowisku. Rozpatrywane tutaj są nie tylko wyzwania związane z samym budowaniem kosmicznego habitatu, ale również konieczność zadbania o komfort psychiczny ich potencjalnych mieszkańców.

W trakcie wydarzenia organizowanego 30 czerwca uczestniczką panelu dyskusyjnego będzie Beata Suścicka, architekt z grupy Innspace. Więcej na temat samego wydarzenia oraz możliwości uczestnictwa - na profilu w mediach społecznościowych Innspace.


image
Reklama - z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!