Reklama

Obserwacja Ziemi

Koordynatorka projektu SAFEDAM: W systemie przewidujemy wykorzystywanie danych darmowych i komercyjnych wysokorozdzielczych

„Rola segmentu satelitarnego w projekcie SAFEDAM jest niezwykle istotna, bowiem zdjęcia satelitarne są wykorzystywane w dwóch konfiguracjach systemu, zarówno w trybie prewencyjnym, jak i interwencyjnym” - mówi w rozmowie ze Space24.pl Beata Weintrit, koordynator projektu SAFEDAM w firmie Astri Polska.

Jeżeli tylko pojawi się nowe zdjęcie dla danego obszaru zainteresowania, takie zdjęcie zostaje pobrane, automatycznie przetworzone i w efekcie użytkownik dostaje aktualny zasięg wody (...). W sytuacji zaistnienia powodzi strażacy będą posiadali aktualną informację, gdzie ta woda już się pojawiła, a gdzie tego zagrożenia jeszcze nie ma.

Beata Weintrit, koordynator projektu SAFEDAM, Astri Polska

W projekcie SAFEDAM Astri Polska odpowiedzialna jest za serce projektu, czyli system IT. System IT integruje wszystkie komponenty. To w nim następuje gromadzenie wszystkich danych z różnych źródeł: segmentu satelitarnego, lotniczego, z platform pomiarowych i innych baz danych. (...) I na podstawie tych danych następuje ocena stanu wałów, ocena ich zagrożenia awarią.

Beata Weintrit, koordynator projektu SAFEDAM, Astri Polska
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!