Reklama

Obserwacja Ziemi

Modrzewski: Do rynku podchodzimy z innej strony niż konkurencja [DEFENCE24 TV]

”Firma ICEYE zajmuje się obserwacją Ziemi w bardzo krótkich odstępach czasu. Staramy się podejść do rynku z trochę innego punktu widzenia niż nasza konkurencja. Obecna konkurencja, używająca dużych satelitów, jest w stanie dostarczać bardzo dobrej jakości informacje, ale niezbyt często. Z naszego punktu widzenia prędkość i częstotliwość obserwacji są kluczowe - tłumaczy dla Space24.pl Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel przedsiębiorstwa ICEYE.

Planujemy wystrzelenie kolejnych 2-3 satelitów do końca roku 2018. Po usyskaniu naszej ostatniej rundy dofinansowania możemy powiedzieć, że udało nam się dofinansować resztę konstelacji, więc do końca roku 2019 będziemy mieli 10 satelitów SAR w kosmosie.

Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE

Im większa runda [finansowania], tym większa ilość zaufania, jakie inwestorzy nam dają. Ta runda, którą zebraliśmy w ostatnim czasie, to jest ponad 100 milionów złotych. To oznacza, że zaufanie, jeśli chodzi o ideę ICEYE, o nasz biznesplan i o drużynę, która za tym wszystkim stoi, jest naprawdę duże.

Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!