Reklama

Obserwacja Ziemi

Nowe narzędzie do badania osiadania terenu od SATIM

Ilustracja: SATIM
Ilustracja: SATIM

Firma SATIM Monitoring Satelitarny rozwija komercyjny segment swojej działalności: technologia zarezerwowana do tej pory dla przedstawicieli nauki, biznesu i przemysłu zostaje udostępniona mieszkańcom. 

Niedawno otwarta strona www.osiadania-terenu.pl pozwala każdemu sprawdzić dokładny pomiar wielkości osiadania działki przy użyciu innowacyjnej technologii satelitarnego monitoringu obniżeń terenu z wykorzystaniem obrazów radarowych. Firma kieruje swoją ofertę w szczególności do mieszkańców Śląska, którzy często  zmuszeni są zmagać się z problemami generowanymi przez szkody górnicze.

Celem dokonania analizy terenu w polu formularza na stronie wystarczy wpisać adres działki. Następnie należy wybrać rodzaj analizy: opinię lub raport. Raport ma charakter ogólny, informacyjny: wskazuje na występowanie osiadań terenu (bądź ich brak) oraz określa ich wielkość. Raport nie jest dokumentem formalnym, kompleksowo opisującym proces badawczy, który mógłby stanowić np. dowód w sprawie o odszkodowanie - pozwala jednak podjąć decyzję co robić dalej.

Opinia jest dokumentem szczegółowo opisującym zarówno efekt przeprowadzonego badania (skalę, czas i obszar występowania osiadań), jak i sam proces zbierania danych oraz ich analizy, a także podstawy naukowe analizy. Może stanowić dodatkowy argument w sprawach sądowych o odszkodowanie związanych z osiadaniem terenu. Po uregulowaniu należności klient otrzymuje dokładny, przejrzysty dokument z interesującymi go danymi w przeciągu kilku dni.

“To przełom technologiczny w walce o odszkodowania m.in. dla mieszkańców budynków dotkniętych wpływem działalności eksploatacyjnych kopalń głębinowych. Dotychczas takimi informacjami dysponowały tylko kopalnie, które prowadzą naziemny monitoring metodami geodezyjnymi oraz prognozę deformacji metodami analitycznymi.” - można przeczytać na stronie www kancelarii adwokackiej Duraj Reck i Partnerzy, która to kancelaria zdecydowała się korzystać z usług SATIM.

Bardzo się cieszę z otwarcia tej usługi, gdyż jest to jeden z pierwszych pomostów łączących prace badawcze w obszarze satelitarnym z bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby odbiorców indywidualnych

Jacek Strzelczyk, prezes SATIM
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!