Reklama

Obserwacja Ziemi

Satelitarne wsparcie dla rolników. Nowe perspektywy

Źródło ilustracji: climate.com
Źródło ilustracji: climate.com

Airbus Defence and Space i The Climate Corporation (Climate), spółka zależna Bayera, ogłosiły nowe globalne porozumienie w sprawie dostarczania rolnikom najlepszych w swojej klasie, często aktualizowanych zdjęć satelitarnych za pomocą  The Climate Corporation Climate FieldView ™, wiodącej w branży platformy rolnictwa cyfrowego.

Dzięki temu rolnicy korzystający z Climate FieldView mogą uzyskać dostęp do danych o swoich polach w wysokiej rozdzielczości – z satelitów Airbus SPOT 6, SPOT 7 i Pléiades – przez cały sezon wegetacyjny. Umożliwi to klientom FieldView bardziej precyzyjne monitorowanie stanu i wydajności upraw, pomagając im podejmować działania w terenie, zanim nieurodzaj nadejdzie pod koniec sezonu. Będą również mogli oglądać zdjęcia satelitarne wraz z innymi warstwami danych na swoim koncie FieldView, w tym dane dotyczące sadzenia i plonów, aby mieć wgląd w nowe informacje dotyczące zdrowia roślin.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracujemy z The Climate Corporation, aby ulepszyć FieldView, zapewniając im dostęp do zaktualizowanych, dostępnych w chmurze, obrazów w ramach czasowych niezbędnych do skutecznego monitorowania upraw na każdym kluczowym etapie wzrostu.

François Lombard, szef pionu Intelligence Business w Airbus Defence and Space

Zdolność pokrycia dużych obszarów przez satelity SPOT umożliwia tworzenie map na poziomie krajowym aż do widoku pojedynczych działek rolnych, podczas gdy satelity Pléiades mogą być używane do precyzyjnego określania szczegółów w konkretnych obszarach, dzięki połączeniu rozdzielczości poniżej jednego metra i pasm wielospektralnych. Dopełnienie rozdzielczości SPOT i Pléiades, szerokość pokrycia i powtórki sekwencji, mają kluczowe znaczenie w celu skuteczniejszego monitorowania upraw i pomagają w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji.

Wysokiej jakości zdjęcia satelitarne w połączeniu z kontem rolnika Climate FieldView mogą dostarczyć bardziej spójnych i nieocenionych informacji dotyczących każdego pola. Współpraca z Airbusem wspiera zaangażowanie Climate w dostarczanie najbardziej niezawodnego obrazowania ekosystemu w gospodarstwie, pomagając rolnikom w podejmowaniu ważnych decyzji dostosowanych dokładnie do ich poszczególnych pól uprawnych.

Steven Ward, starszy dyrektor ds. nauk geoprzestrzennych i pogodowych w The Climate Corporation

Misją Climate Corporation jest pomoc rolnikom na całym świecie w zrównoważonym zwiększaniu wydajności dzięki zastosowaniu narzędzi cyfrowych. Firmowa platforma Climate FieldView,  uruchomiona po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 2015 r., daje rolnikom większą wiedzę o ich uprawach, dzięki czemu mogą podejmować bardziej świadome decyzje w celu optymalizacji upraw, maksymalizacji wydajności i zmniejszenia ryzyka.

FieldView obejmuje obecnie ponad 60 milionów płatnych akrów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii i Europie. Platforma szybko stała się najbardziej rozpowszechnioną w przemyśle rolniczym i będzie nadal rozwijać się w innych regionach globu w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: Airbus

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!