Reklama

Obserwacja Ziemi

USA: Agencja Wywiadu Przestrzennego NGA podejmie współpracę z Planet

Fot. Planet
Fot. Planet

Amerykańska Narodowa Agencja Wywiadu Przestrzennego (National Geospatial-Intelligence Agency - NGA) podejmie próbną współpracę z komercyjnym dostawcą zobrazowań satelitarnych powierzchni Ziemi, firmą Planet. Kooperacja potrwa przez sześć miesięcy. W ramach regulującego ją kontraktu przedsiębiorstwo Planet otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5,9 mln USD.

Współpraca z Planet pomoże agencji NGA dalej rozwijać i oceniać zapotrzebowanie szerokiego narodowego systemu wywiadu geoprzestrzennego na zobrazowania od tego operatora. Zapewni też między partnerami przepływ informacji odnośnie przyszłych oczekiwań co do zdjęć satelitarnych. Chodzi też o maksymalizację korzyści z częstych rewizyt niewielkich satelitów Planet oraz usprawnienie analizowania informacji przez Narodową Agencję Wywiadu Geoprzestrzennego poprzez wykorzystanie narzędzi na rzecz zautomatyzowanego przetwarzania zbieranych obrazów.

Przez ostatnie trzy lata dane od Planet były używane przez dowódców wojskowych dla wspierania ich bieżących misji w różnych miejscach na świecie i do szkolenia automatycznych systemów analitycznych do pod kątem monitorowania i rozpoznawania zmian w środowiskach, gdzie odbywały się te operacje.

Scot Currie, zastępca dyrektora Source Operations Group w NGA

Umowa subskrypcyjna z Planet zakłada codzienne wykonywanie zobrazowań dla obszarów pozostających w polu zainteresowania następujących dowództw sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych: U.S. Southern Command, U.S. Africa Command oraz U.S. Indo-Pacific Command.

Źródło: National Geospatial-Intelligence Agency

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!