Reklama

POLITYKA I PRAWO KOSMICZNE

Emilewicz: Staramy się o pierwszy inkubator ESA BIC w Europie Środkowej [Space24 TV]

”Ośrodek rzeszowski, krakowski, łódzki, warszawski i gdański pod parasolem Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały wspólną deklarację o tym, iż będziemy się ubiegać o powołanie w Polsce inkubatora Europejskiej Agencji Kosmicznej. Byłby to pierwszy tego typu inkubator w Europie Środkowej” – wyjaśnia w rozmowie ze Space24.pl Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Najważniejszym sukcesem jest to, że kilka najistotniejszych ośrodków, rozproszonych dzisiaj w Polsce, zdecydowało się podpisać [umowę o powołaniu] konsorcjum. To rzadkie w polskiej rzeczywistości gospodarczej, że chcemy ze sobą współpracować.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

To bardzo ważne, bo to będzie pewna siła ciążenia dla młodych zdolnych naukowców i przedsiębiorców do tego, aby przyjeżdżać do Polski i tutaj rozwijać swoje technologiczne, kosmiczne pomysły.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!