Reklama

Europa

Niebawem Rada Ministerialna ESA. Czy poznamy nazwisko polskiego astronauty?

Autor. ESA

W dniach 22-23 listopada br. w Paryżu odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) na szczeblu ministerialnym (CM22). W trakcie obrad, 22 państwa członkowskie zadeklarują wysokość swojego finansowego udziału w budżecie ESA na lata 2023-2025, wskazując podział tej kwoty pomiędzy programy, w których chcą uczestniczyć.

Reklama

Jak zaznaczyła Polska Agencja Kosmiczna stwarza to możliwość budowania w każdym kraju kompetencji w wybranych obszarach poprzez rozwój zaawansowanych technologii, a następnie ich wdrażanie we wszystkich państwach członkowskich.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Polskiej delegacji przewodniczyć będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Kamila Król. W obradach weźmie udział prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Grzegorz Wrochna.

Czytaj też

Ponadto w środę 23 listopada 2022 r. w paryskim Grand Palais Éphémère ogłoszone zostaną wyniki naboru na astronautki i astronautów ESA. Wśród ok. 23 tys. kandydatów, z Polski w rekrutacji wzięło udział 549 osób. Europejska Agencja Kosmiczna wybierze spośród nich 4-6 członków korpusu i kilku rezerwowych.

Źródło: PAK

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!