Reklama

Polska

Hackathony Act In Space w Krakowie i w Warszawie

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Entuzjaści kosmosu spotkają się w maju w Warszawie i w Krakowie na kolejnej edycji międzynarodowego hackathonu - Act In Space. Jego uczestnicy będę mieć dobę na wymyślenie, zaprojektowanie i zaprezentowanie produktu lub usługi, które opierałyby się o technologie kosmiczne.

Act In Space odbędzie się 25-26 maja w ponad 70 miastach w 34 krajach. W Polsce będzie w Warszawie i Krakowie.

Wyzwania projektowe i opisy technologii przygotowały wspólnie Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) – informują organizatorzy Act In Space Warsaw.

Act In Space to hackathon technologii kosmicznych, podczas którego uczestnicy mają 24 godziny na wymyślenie, zaprojektowanie i zaprezentowanie produktu lub usługi, która opierałaby się o technologie kosmiczne. Impreza adresowana jest do studentów, przedsiębiorców, inżynierów i wszystkich entuzjastów sektora kosmicznego.

Zdaniem organizatorów jest to okazja, by znaleźć pomysł na własną firmę z sektora kosmicznego.

W Warszawie uczestnicy hackathonu spotkają się w Brain Embassy, a organizatorami wydarzenia są firma Kapitech, przy współpracy ze SpaceHUBem i Brain Embassy. W stolicy Małopolski wydarzenie odbędzie się w Krakowskim Parku Technologicznym, a szczególnie istotne mają być - jak infomują organizatorzy - realizacje wyzwań związanych z przetwarzaniem danych satelitarnych.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia są ESA i CNES. Najlepsze zespoły zmierzą się w finale krajowym, a następnie w międzynarodowym finale Act In Space, który zaplanowano na 27 czerwca podczas Toulouse Space Show we Francji.

Jedną z nagród w światowym finale będzie lot na pokładzie samolotu Airbus A310. Maszyna przystosowana jest do wykonywania lotów parabolicznych Zero-G, podczas których symulowany jest stan nieważkości, którego doświadczają astronauci w kosmosie. W 2016 r. zwycięzcy warszawskiej edycji hackathonu wygrali również finał światowy i doświadczyli lotu Zero-G.

Dodatkowo w tym roku zespoły warszawskiej edycji będą mogły startować do akceleratora ESA BIC (Warsaw), którego otwarcie planowane jest na 2019 r.

Więcej informacji i rejestracja uczestników na hackathon dostępna jest na tej stronie.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama