Reklama

Polska

Polski kosmos będzie podlegał minister Emilewicz

Fot. Ministerstwo Rozwoju
Fot. Ministerstwo Rozwoju

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” z 11 stycznia br., kompetencje związane z krajową polityką kosmiczną mają przynależeć do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. To jeden z dwóch resortów, jakie powstały z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju. Nowe ministerstwo obięła dotychczasowa podsekretarz stanu w MR, Jadwiga Emilewicz.

Dotychczasowe Ministerstwo Rozwoju, którym wcześniej kierował wicepremier Mateusz Morawiecki, zostało po obięciu przez niego urzędu Prezesa Rady Ministrów rozbite na dwa resorty: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Pierwsze z nich obiął po styczniowej rekonstrukcji rządu Jerzy Kwieciński, a drugie Jadwiga Emilewicz.

Jak ustalili dziennikarze "Wyborczej", polityka kosmiczna, która dotąd leżała w zakresie odpowiedzialności Ministerstwa Rozwoju, teraz będzie w gestii resortu przedsiębiorczości i technologii. Takie rozwiązanie wydaje się logiczne, ponieważ już wcześniej w MR kosmosem zajmowała się Jadwiga Emilewicz, która teraz została właśnie ministrem przedsiębiorczości i technologii.

Szczegółowy zakres zakres kompetencji obydwu nowych ministrów zostanie niebawem doprecyzowany w rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów i Rady Ministrów.

PZ

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!