Reklama

POLITYKA I PRAWO KOSMICZNE

Szansa na praktyki w Polskiej Agencji Kosmicznej. Ruszył nabór

Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna
Ilustracja: Polska Agencja Kosmiczna

Polska Agencja Kosmiczna postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych osób zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej w rządowych instytucjach branży kosmicznej. Na stronie internetowej instytucji pojawiła się bogata oferta praktyk dla studentów oraz absolwentów szkół średnich i wyższych uczelni. Na długiej liście dostępnych specjalizacji znalazły się stanowiska nie tylko dla osób o profilu technicznym, ale również administracyjnym oraz analitycznym.

Praktyki organizowane będą zarówno w siedzibie agencji w Gdańsku, jak też w jej oddziałach terenowych w Warszawie i w Rzeszowie. W szerokiej ofercie uwzględniono stanowiska w licznych i różnorodnych departamentach PAK: Edukacji, Projektów Obronnych, Wojskowych Technologii Satelitarnych, Strategii i Współpracy Międzynarodowej oraz w komórkach organizacyjnych agencji. W gdańskiej siedzibie PAK miejscami dla praktykantów dysponuje Departament Edukacji, oferujący następujące specjalizacje: GNSS - nawigacja satelitarna, geodezja satelitarna, system informacji geograficznej (GIS), telemonitoring środowiska, astronomia ogólna oraz program Copernicus. Gotowe do przyjęcia praktykantów jest również gdańskie Biuro Organizacyjne PAK, które poszukuje pracowników do działu kadr.

Oddział zamiejscowy PAK w Warszawie oferuje z kolei stanowiska w departamentach: Projektów Obronnych (specjalizacja: System Świadomości Sytuacyjnej Przestrzeni Kosmicznej - SSA), Wojskowych Technologii Satelitarnych (nawigacja satelitarna, łączność satelitarna, obserwacja Ziemi), Strategii i Współpracy Międzynarodowej (administracja publiczna, pomoc publiczna de minimis, handel zagraniczny, międzynarodowe stosunki gospodarcze – w tym m.in.: zachodnioeuropejski rynek kosmiczny, środkowoeuropejski rynek kosmiczny, azjatycki rynek kosmiczny, amerykański rynek kosmiczny, działalność Europejskiej Agencji Kosmicznej).

Oprócz tego, warszawski Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej oferuje również szereg specjalizacji w obszarach ścisłych: fizyka techniczna, środowisko kosmiczne, materiały i procesy w kontekście technologii kosmicznych, systemy zasilania elektrycznego i magazyny energii w kontekście technologii kosmicznych, a także administracyjnych (kontrola zarządcza, zarządzanie projektami). Warszawskie Biuro Organizacyjne PAK również prowadzi nabór, oferując praktyki w obszarach Zamówienia publiczne, Księgowość, Dział prawny.

Wiele interesujących ofert zajdą również dla siebie osoby zainteresowane praktykami w Oddziale terenowy PAK w Rzeszowie. Przygotowano tam dla kandydatów specjalizacje związane m.in. z domenami technologicznymi ESA (TD 17: technologie optoelektroniczne, TD 21: termika, w tym analizy MES i FEM, TD 24: materiały i procesy). Praktykanci będą również angażowani w zadania związane z realizacją programu Copernicus oraz działaniem platformy EO DIAS.

Szczegółowe warunki organizacji procesu rekrutacyjnego i preferowanych kandydatów na praktyki absolwenckie i studenckie podano na stronie internetowej PAK pod adresem: www.polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/651-praktyki-studenckie-i-absolwenckie-w-pak

Opis procedury dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej agencji w zakładce: praca/staże i praktyki – pod adresem: pak.bip.gov.pl/staze-i-praktyki/

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!