Reklama

Polska

Polska Strategia Kosmiczna opublikowana w Monitorze Polskim

  • Ilustracja: ESA
    Ilustracja: ESA

Polska Strategia Kosmiczna została zaakceptowana przez Radę Ministrów i opublikowana w Monitorze Polskim. Obecnie każdy może zapoznać się z tym dokumentem przez internet. 

W dniu 17 lutego 2017 roku uchwała Rady Ministrów o przyjęciu Polskiej Strategii Kosmicznej została opublikowana w Monitorze Polskim. Z najważniejszym dokumentem dla polskiej branży kosmicznej, który ma stanowić nowy rozdział dla branży może się obecnie zapoznać przez Internet. Strategia liczy 50 stron i obejmuje plany rozwoju branży do 2030 roku. 

Jako najważniejsze założenia Polskiej Strategii Kosmicznej zapisano osiągnięcie do 2030 roku trzech głównych celów.

1. Polski sektor kosmiczny będzie zdolny do skutecznego konkurowania na rynku europejskim, a jego obroty wyniosą co najmniej 3% ogólnych obrotów tego rynku;

2. Polska administracja publiczna będzie wykorzystywać dane satelitarne dla szybszej i skuteczniejszej realizacji swoich zadań, a krajowe przedsiębiorstwa będą w stanie w pełni zaspokoić popyt wewnętrzny na tego typu usługi oraz eksportować je na inne rynki;

3. Polska będzie posiadała dostęp do infrastruktury satelitarnej umożliwiającej zaspokojenie jej potrzeb, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności. 

Ilustracja: Polska Strategia Kosmiczna

Za opracowanie dokumentu odpowiadało Ministerstwo Rozwoju. 

Polską Strategią Kosmiczną można przeczytać na stronie monitorpolski.gov.pl (pdf)

USUŃ DOKUMENT

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!