Reklama

Polska

Polski system monitorowania transportu zwierząt ze wsparciem ESA

Zielonogórska firma Hertz Systems wprowadziła na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie, które otrzymało aprobatę Europejskiej Agencji Kosmicznej. System monitorowania transportu zwierząt został wsparty przez ESA kwotą 200 tys. Euro. Pieniądze zostały przeznaczone na badania i fazę testową produktu. Z efektów pracy systemu korzystają już pierwsze firmy w Polsce.

Zielonogórska firma Hertz Systems wprowadziła na rynek kolejne już – po lokalizatorach GPS do samochodów – innowacyjne rozwiązanie oparte na technologiach satelitarnych. System monitorowania transportu zwierząt ma ułatwić przestrzeganie unijnych dyrektyw związanych z humanitarnym transportem zwierząt w Europie. Urządzenie, które bazuje na systemach satelitarnych, przesyła szereg informacji do kierowcy, jak i właściciela przedsiębiorstwa transportowego. Na bieżąco mają oni wgląd w parametry temperatury, w jakiej przewożone są zwierzęta, ponadto właściciele firm mogą ustalić, którym autem przewożone jest konkretne zwierzę oraz ile czasu może odbywać się transport i jak długo trwała przerwa w transportowaniu zwierząt. Istnieje także możliwość archiwizowania danych. 

Zdaniem Zygmunta Rafała Trzaskowskiego, Dyrektora Generalnego firmy Hertz Systems Ltd Sp. z o. o., takim rozwiązaniem interesuje się już branża transportowa, która chce być wiarygodna dla swoich kontrahentów. Produkt jest również dedykowany dla inspektoratów sanitarnych. Wprowadzenie takiego monitoringu na rynek da możliwość zweryfikowania, co dzieje się ze zwierzętami, bez konieczności fizycznego wyjazdu inspektorów np. do kierowcy samochodu ciężarowego. Pomimo, że służby weterynaryjne w każdym kraju europejskim mają prawo skontrolować, w jakich warunkach przewożone są zwierzęta, dotychczas takie kontrole odbywały się rzadko. A część przewoźników nie była kontrolowana od wielu lat. Teraz może się to zmienić przy pomocy najnowszego „dziecka” Hertz Systems. 

(PG)

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!