Reklama

Polska

Programistyczny hackathon NASA w Trójmieście

Ilustracja: NASA SpaceApps Challenge Gdańsk via Facebook
Ilustracja: NASA SpaceApps Challenge Gdańsk via Facebook

W weekend 29-30 kwietnia odbędzie się w Gdańsku 48-mio godzinny hackathon NASA SpaceApps Challenge. Impreza jest okazją dla programistów by wykazali się umiejętnościami z pożytkiem dla naukowej działalności NASA. Space24 jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

Ten ogólnoświatowy maraton tworzenia oprogramowania organizowany jest przez NASA za pośrednictwem społeczności Hackerspace Trójmiasto, fundacji CODE:ME oraz Koła Naukowego SimLE Politechniki Gdańskiej, a jego głównym koordynatorem jest Szymon Krawczuk.

Celem wydarzenia jest stworzenie oprogramowania rozwiązującego któryś z problemów z którymi przyszło zmierzyć się Ziemi lub takiego, które przysłuży się eksploracji kosmosu, a także popularyzacja nauki i szerzenie zainteresowania tajnikami Wszechświata i technologiami kosmicznymi.

Uczestnikiem NASA SpaceApps Challenge może zostać każdy. Tego dnia w jednym miejscu spotkają się programiści, studenci, naukowcy, entuzjaści kosmosu czy wynalazcy. Połączeni w zespoły przez dwa dni będą pracować nad wybranym spośród zaproponowanych przez NASA zagadnieniem. Nie muszą jednak robić tego całkowicie sami. Uczestników wspierać będą doświadczeni w danych dziedzinach mentorzy. Wśród nich znajdzie się m.in. Ashley Raiteri, CTO w firmie AirHelp, który wcześniej pracował w przedsiębiorstwach zajmujących się m.in. technologiami kosmicznymi, takich jak Raytheon, Boeing, czy Northrop Grumman.

Pasjonaci programowania i kosmologii mają szansę zawalczyć o wyjazd do Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie, USA aby tam być świadkami startu misji kosmicznej. Dodatkowo każdy projekt weźmie udział w konkursie o nagrodę publiczności

Trójmiejska edycja NASA SpaceApps Challenge odbędzie się dzięki wsparciu wielu zaangażowanych partnerów i patronów. Partnerami wydarzenia są Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Dodatkowo zostało ono objęte patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, a wspierają je również AirHelp, Radio Gdańsk oraz Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Głównym patronem medialnym NASA SpaceApp Challenge jest portal Space24.

Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą zarejestrować się przez formularz wstępny.

NASA SpaceApps Challenge odbędzie się w dniach 29-30.04.2017, na terenie gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie informacje na jego temat można znaleźć na stronie www.spaceappsgdansk.pl oraz na Facebooku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!