Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Astri Polska dostarcza kolejne urządzenie testowe dla europejskich satelitów telekomunikacyjnych

EGSE dla satelitów Eurostar Neo. Fot. Astri Polska
EGSE dla satelitów Eurostar Neo. Fot. Astri Polska

Astri Polska dostarczyła kolejne urządzenie dla europejskich satelitów telekomunikacyjnych „Eurostar Neo”. To już trzecie urządzenie przekazane dla programów ESA w tym roku. Do końca roku firma planuje dostarczyć ESA aż 10 produktów, w tym środowiska testowe i oprogramowanie.

Urządzenie Simulated Electrical Flight Model dostarczone przez Astri Polska pozwoli na przetestowanie podzespołów elektronicznych satelitów EurostarNeo przed umieszczeniem na orbicie, a dokładnie umożliwi przeprowadzenie symulacji interfejsów elektronicznych platformy satelitarnej, w szczególności komputera pokładowego i układu zarządzania zasilaniem. EurostarNeo to program budowy platformy nowej generacji dla satelitów telekomunikacyjnych, realizowany w ramach programu „NeoSat” pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej i Francuskiego Ośrodka Badań Kosmicznych (CNES). Nowa platforma ma być o 30% tańsza w utrzymaniu w stosunku do obecnie używanych konstrukcji oraz oferować wiele większe możliwości w zakresie przenoszonego ładunku.

Do końca roku firma dostarczy 10 gotowych produktów dla ESA. Będą to urządzenia testowe dla m.in.: sondy JUICE, która zbada Jowisza, kolejne urządzenia dla satelitów Eurostar Neo i MetOp-SG i system do walidacji optycznej głównego sensora misji Sentinel-5. Ponadto, Astri Polska dostarczy także dwa środowiska testowe dla odbiorników nawigacji satelitarnej GNSS oraz serwisy do zdalnego monitoringu lodu na głównych rzekach w Polsce.

Źródło: Astri Polska

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!