Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Astri Polska na MSPO 2018. Usługi satelitarne i aplikacje

Marcin Mykietyn i Michał Wyszyński z Astri Polska na stoisku firmy podczas MSPO 2018. Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl
Marcin Mykietyn i Michał Wyszyński z Astri Polska na stoisku firmy podczas MSPO 2018. Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

Aplikacje i usługi satelitarne to obszar, na który Astri Polska stawia szczególny nacisk podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W trakcie pierwszego dnia targów firma prezentowała także swoje kompetencje zdobyte podczas realizacji kontraktów dla wiodących misji ESA.

Zdaniem przedstawicieli Astri Polska, podczas tegorocznej edycji MSPO największy potencjał biznesowy mają rozwiązania z dziedziny aplikacji i usług satelitarnych. Jak podkreśla firma, w Polsce jest to rynek rosnący, a na kieleckich targach można spotkać wielu potencjalnych i obecnych użytkowników tego typu rozwiązań.

MSPO jest dla nas dobrą okazją do spotkania klientów zainteresowanych wykorzystaniem technologii satelitarnych w swojej działalności. Nasze rozwiązania z dziedziny m.in.:  zarządzania kryzysowego sprawdziły się w projektach organizowanych na szczeblu europejskim. Chcielibyśmy powielić ten sukces w Polsce.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Podczas kieleckiej wystawy Astri Polska prezentuje także swoje doświadczenie zdobyte w wiodących programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. W tym roku firma przekaże ESA aż 10 gotowych produktów. Zdaniem kierownictwa firmy, udział w projektach ESA jest niezwykle ważny dla dynamicznego rozwoju polskiego sektora kosmicznego.

Polski przemysł kosmiczny jest na początku swojej drogi, dlatego niezwykle ważne dla krajowego sektora jest zdobywanie kompetencji uczestnicząc w programach ESA. W ten sposób kształcimy kadrę wysoko wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie będzie kluczowe przy realizacji  Polskiego Programu Kosmicznego.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Astri Polska jest pierwszą polską firmą działającą w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych, której 100% przychodu pochodzi z przemysłu kosmicznego. Od chwili powstania w 2010 roku, zaangażowana była w ok. 50 projektów. W chwili obecnej, firma realizuje ok. 20 projektów, w większości dla ESA.

Źródło: Astri Polska

Źródło:MSPO / Space24
Reklama

Komentarze

    Reklama