Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Astronika laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP [Defence24 TV]

Fot. województwo podkarpackie
Fot. województwo podkarpackie

Firma Astronika została uhonorowana przez prezydenta Andrzeja Dudę Nagrodą gospodarczą. Nagrody zostały wręczone 15 listopada wieczorem, podczas Kongresu 590 w Jasionce, w województwie podkarpackim. O będącym podstawą tego wyróżnienia udziale spółki w marsjańskiej misji kosmicznej NASA InSight opowiada w wywiadzie wideo specjalnie dla Space24.pl Damian Szczerbaty z Astroniki.

Astronika Sp. z o.o. zdobyła prezydencką nagrodę w kategorii "Badania+Rozwój".

Co więcej, jak można przeczytać w komunikacie prasowym województwa podkarpackiego, "w kategorii „Lider MŚP” laureatem zostało przedsiębiorstwo z woj. podkarpackiego – firma Ultratech sp. z o. o. zajmująca się produkcją części i podzespołów dla światowych firm z sektorów lotnictwa, inżynierii kosmicznej i energetyki. – Od wielu lat realizujemy różne projekty badawcze we współpracy z krajowymi i zagranicznymi jednostkami naukowymi. W ramach klastra Dolina Lotnicza aktywnie działamy na rzecz branży lotniczej w Polsce. Uzyskanie tak prestiżowej nagrody to dla nas wielkie wyróżnienie i silna motywacja do dalszego rozwoju firmy - mówi Marek Bujny, wiceprezes firmy Ultratech."

Wyróżniona z kolei w kategorii "Międzynarodowy sukces" spółka akcyjna VIGO System dostarczyła w przyszłości detektory podczerwieni dla łazika Curiosity, który poleciał na Marsa w ramach misji NASA Mars Science Laboratory.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!