Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Doradca szefa KGHM: Z górnictwem trzeba będzie wyjść w kosmos [Defence24 TV]

„Docelowo, za te kilkadziesiąt lat, faktycznie myślimy poważnie o tym, żeby spojrzeć na kosmos, jako źródło minerałów, jako źródło zasobów. (…) Warto na kosmos patrzeć, jako na potencjalne źródło nowych zasobów, których na Ziemi albo nie ma w ogóle, albo są bardzo ciężko osiągalne” – wyjaśniał w rozmowie ze Space24.pl Radosław Żydok, doradca prezesa KGHM Polska Miedź. Wywiad został nagrany podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem.

Wiemy już dziś, że często asteroidy są źródłami pierwiastków bardzo rzadkich na Ziemi. To są i metale szlachetne, ale też i inne rodzaje pierwiastków, które będą potrzebne dla przemysłu innowacyjnego, przemysłu przeszłości.

Radosław Żydok, doradca prezesa zarządu KGHM Polska Miedź

To, co KGHM może robić dla przedsiębiorstw innowacyjnych – czy to będzie sektor kosmiczny czy też sektor klasycznego górnictwa – to jest przede wszystkim tworzenie rynku. My zamawiamy pewne usługi, zamawiamy pewne rozwiązania wysokotechnologiczne, które są nam potrzebne już dziś, i pewnie w przyszłości też będziemy takie zamawiać. W ten sposób tworzymy całą bazę kooperantów KGHMu.

Radosław Żydok, doradca prezesa zarządu KGHM Polska Miedź
Reklama

Komentarze

    Reklama