Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Kosiec: Czas na intensywną komercjalizację technologii wypracowanych przez Creotech Instruments [Space24 TV]

Źródło zdjęcia: hyper-sat.com
Źródło zdjęcia: hyper-sat.com

„Creotech obecnie pracuje nad integracją różnych technologii nad którymi pracowaliśmy wcześniej zarówno do zastosowań naziemnych, jak i kosmicznych. (…) Mamy bardzo bogate plany. Chcielibyśmy przede wszystkim zamienić nasze działania w rozwoju technologii na twardy biznes i na tym przede wszystkim się koncentrujemy” – wyjaśnia w rozmowie ze Space24.pl Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments.

W naszym największym projekcie – HyperSat – właśnie przeszliśmy System Requirements Review. To jest pierwszy z dużych przeglądów, który był wykonywany przy udziale ekspertów zagranicznych. Mamy nadzieję, że teraz już będziemy w tym projekcie "z górki" dalej działać.

Jacek Kosiec, prezes zarządu Creotech Instruments S.A.

SAT-AIS-PL jest w fazie przejściowej, tzw. „bridging phase”. Jej celem jest skorzystanie z doświadczeń przy rozwoju HyperSat. W momencie, kiedy wymagania na HyperSat są już zdefiniowane, będzie nam łatwiej przekonać się czy jesteśmy w stanie zrealizować misję AIS na platformie HyperSat. To jest naszym celem.

Jacek Kosiec, prezes zarządu Creotech Instruments S.A.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!