Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Nowy Zarząd Creotech Instruments. Prezesem Jacek Kosiec

Fot. Space24.pl
Fot. Space24.pl

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Creotech Instruments S.A. powołało w środę, 30 maja, nowy Zarząd. Prezesem został Jacek Kosiec, dotychczasowy dyrektor programu kosmicznego. Wiceprezesem ds. finansowych został Maciej Kielek.

Zmiany stały się konieczne w związku z odejściem ze spółki Grzegorza Brony, który został prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Mariusza Andrzejczaka. 

 Warto podkreślić, że w czasie ich 3 letniej kadencji Creotech znacząco się rozwinął. Czterokrotnie zwiększył zatrudnienie i przychody stając się liderem powstającego polskiego sektora kosmicznego. Mam nadzieję, że uda się utrzymać zbliżone tempo wzrostu i w ciągu naszej kadencji realizując nowe, coraz ambitniejsze projekty.

Jacek Kosiec, Prezes Zarządu Creotech Instruments

Jacek Kosiec jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki w dziedzinie cząstek elementarnych oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim, zgodnie z programem IC2 Institute Uniwersytetu Teksańskiego. W swojej karierze zawodowej był m.in. inicjatorem i w 1998 roku doprowadził do powstania Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także współpracował z prof. Georgesem Charpakiem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Zajmował się także zagadnieniami związanymi z modelami procesów innowacyjnych oraz doradzał zarządowi PKN Orlen przy powołaniu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Był założycielem kilku start-up’ów technologicznych i prowadził działalność konsultingową, m.in. w ciągu ostatnich dwunastu lat działalności wykonał około stu ekspertyz i opinii z zakresu modeli finansowych, transakcji instrumentami finansowymi, funkcjonowania podmiotów gospodarczych i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Ze spółką Creotech Instruments związany jest od 2011 roku, kiedy to objął funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. Od 2012 roku został Dyrektorem Programu Kosmicznego i otrzymał zadanie zbudowania od podstaw tego programu. Obecnie działalność w sektorze kosmicznym odpowiada za prawie 80% przychodów Creotech Instruments.

Maciej Kielek powołany na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych, jest absolwentem finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Karierę zawodową rozpoczął w EY, gdzie zajmował się modelowaniem finansowym, wyceną spółek oraz procesami M&A. Następnie, jako manager departamentu kontrolingu PKP S.A. był odpowiedzialny za proces budżetowania oraz wdrożenie systemów Business Intelligence. W funduszu inwestycyjnym Luma Investment odpowiadał za nadzór i restrukturyzację spółek portfelowych. Od 2017 roku zajmuje stanowisko Starszego Managera Inwestycyjnego w Agencji Rozwoju Przemysłu. Agencja Rozwoju Przemysłu w 2015 roku objęła 19,35% udziału w kapitale zakładowym Creotech Instruments S.A.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!