Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

O ryzyku i zagrożeniach w sektorze kosmicznym. Zapowiedź konferencji

Ilustracja: Akademia Leona Koźmińskiego [kozminski.edu.pl]
Ilustracja: Akademia Leona Koźmińskiego [kozminski.edu.pl]

W dniach 20 i 27 kwietnia br. Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego współorganizuje - wraz z Polską Agencją Kosmiczną - trzecią już z dotychczasowych konferencji poświęconych inżynierii ryzyka w sektorze działalności kosmicznej. Zamysłem spotkania jest przedstawienie aktualnego spojrzenia na przedmiotowe zagadnienie z różnych perspektyw: inżynieryjnej, menadżerskiej oraz prawnej.

Wydarzenie odbywać się będzie jako III Międzynarodowa Konferencja Inżynierii Ryzyk w Sektorze Kosmicznym. "Z naszego doświadczenia wynika, że istnieje potrzeba dyskusji przybliżającej tematykę ryzyk występujących w sektorze kosmicznym z różnych perspektyw: inżynierskiej, zarządczej i prawnej" - zapewniają organizatorzy w okolicznościowym komunikacie.

Wzorem lat ubiegłych, w trzeciej odsłonie konferencji wezmą udział naukowcy i eksperci reprezentujący szereg uznanych ośrodków naukowo-badawczych, instytucji oraz podmiotów sektorowych z Polski i zagranicy. Podczas konferencji poruszane będą tematy związane z ryzykiem przy realizacji projektów i inwestycji dotyczących produkcji i użytkowania instrumentów w kosmosie, obszarem zapobiegania namnożeniu śmieci kosmicznych oraz wyzwaniami w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w branży czy wizerunkiem sektora kosmicznego. Jedna z sesji poświęcona będzie też zagadnieniom prawnym - w szczególności roli, jaką prawo krajowe odgrywa w zarządzaniu przedsięwzięciami kosmicznymi.

Konferencja będzie prowadzona w formule zdalnej (online) - w języku angielskim. Patronem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem internetowego formularza. Aktualna agenda wydarzenia dostępna jest na profilu w mediach społecznościowych.


image
Z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama