Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

PARP: fundusze dla operatorów usług szkoleniowo-doradczych w sektorze kosmicznym

Fot. ESA/CNES/Arianespace/S.Martin [esa.int]
Fot. ESA/CNES/Arianespace/S.Martin [esa.int]

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła kolejną, trzecią już odsłonę naboru wniosków o dofinansowanie w programie „Kompetencje dla sektorów – oferta dla operatorów”, którego celem jest wyłonienie wykonawców rekomendowanych działań szkoleniowych lub doradczych w wybranych sektorach gospodarki. Jednym z nich jest przemysł lotniczo-kosmiczny.

Zainteresowani przedsiębiorcy i instytucje otoczenia biznesu (IOB) - w tym przypadku głównie firmy szkoleniowe i doradcze - będą miały okazję już od 5 marca 2021 r. ubiegać się o środki z funduszy europejskich w trzeciej z czterech przewidywanych rund konkursu „Kompetencje dla sektorów” (w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój - PO WER). Celem programu jest wybór operatorów usług doradczych i szkoleniowych, które wynikają z rekomendacji działających w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Łączna wysokość dofinansowania to ponad 25 mln zł. Nabór wniosków o środki na realizację projektów potrwa od 5 do 19 marca 2021 r. (do godziny 10:00).

Celem  konkursu „Kompetencje dla sektorów – oferta dla operatorów” jest wyłonienie wykonawców, którzy zapewnią przedsiębiorcom usługi szkoleniowe lub doradcze wynikające z rekomendacji Sektorowej Rady ds. Kompetencji w wybranych sektorach gospodarki, tj.:

 • budowlanym,
 • motoryzacyjnym,
 • nowoczesnych usług biznesowych,
 • gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji,
 • chemicznym,
 • przemysłu lotniczo-kosmicznego,
 • usług rozwojowych.

Dotacje mogą otrzymać podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców, organizacje związkowe i pracodawców, organizacje samorządu gospodarczego oraz przedsiębiorcy (mikroprzedsiębiorstwa, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa) z terenu całej Polski. "Operatorzy wybrani w konkursie będą odpowiedzialni za przeprowadzenie rekrutacji pracowników przedsiębiorstw i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na działania szkoleniowe lub doradcze zgodne z rekomendacjami Rad w poszczególnych sektorach" – wyjaśnia Katarzyna Karpińska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Wsparcie może stanowić do 90 proc. wartości projektu (minimum 10 proc. wkładu własnego). Łączna wysokość dofinansowania projektów we wszystkich 7 wyszczególnionych sektorach wynosi w tej rundzie konkursowej 25 609 950,00 zł. W przypadku ubiegania się o środki ściśle na działania związane z przemysłem lotniczo-kosmicznym, można uzyskać maksymalnie 1 577 554,20 zł dofinansowania (całkowity koszt projektu musi zamknąć się w kwocie 1 752 838,00 zł).

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w naborze udostępniono na stronie internetowej.


image
Reklama - z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

  Reklama

  Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!