Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Podbój kosmosu na kredyt. SpaceX bierze pożyczkę na 750 mln USD

Fot. Spacex via flickr.com
Fot. Spacex via flickr.com

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Bloomberg.com kosmiczna firma Elona Muska negocjuje z Bank of America Corp. warunki pożyczki opiewającej na przeszło 750 mln USD.

SpaceX przed przystąpieniem do negocjacji z Bank of America Corp. prowadził rozmowy z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs w sprawie pożyczki w wysokości 0,5 mld USD. Nieznane są jednak powody, dla których SpaceX zdecydowało się na zmianę potencjalnego pożyczkodawcy.

Osoby posiadające wiedzę na temat szczegółów transakcji, które nie zdecydowały się na podanie swoich tożsamości, wskazały, że na 7 listopada została zaplanowana przez Bank of America Corp. prezentacja dla potencjalnych inwestorów. Ze względu na komercyjny charakter transakcji dalsze szczegóły nie zostały jednak przekazane.

Według analizy podanych przez LevFin Insights przyszła pożyczka może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania potencjalnych inwestorów, ponieważ kosmiczna firma Elona Muska jest postrzegana nie tylko jako modna, ale także opłacalna inwestycja.

Plany dofinansowania SpaceX za pomocą 750 mln dolarów pożyczki od Bank of America Corp. mogą wiązać się z niedawną deklaracją Elona Muska dotyczącą przyspieszenia prac nad sztandarowym projektem przedsiębiorstwa, czyli rakietą Big Falcon Rocket. Zgodnie z niedawną zapowiedzią założyciela Space Exploration Technologies pierwsze testy lotne systemu nośnego BFR mają nastąpić już w nadchodzącym 2019 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!