Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Polskie Produkty Przyszłości 2021. Ogłoszenie wyników niebawem

Ilustracja: Pixabay [pixabay.com]
Ilustracja: Pixabay [pixabay.com]

Twórcy wyróżniających się wyrobów i nowatorskich technologii otrzymają w tym roku po raz 23. nagrody pieniężne i możliwość dodatkowego wypromowania swoich rozwiązań dzięki konkursowi Polskie Produkty Przyszłości - organizowanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na zwycięzców czeka do podziału pula 600 tys. zł. Laureaci zostaną ogłoszeni na gali, która odbędzie się online 25 marca br. o godz. 13:00.

Tytuł „Polski Produkt Przyszłości” przyznawany jest wyróżniającym się markom już od 23 lat. Konkurs ma utrwalone miejsce w polskiej przestrzeni działalności innowacyjnej przedsiębiorstw i instytucji naukowych.

W bieżącej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości zgłoszono rekordową liczbę 219 projektów. W całej dotychczasowej historii inicjatywy oceniono 1 073 projekty, spośród których nagrodzono 60, a wyróżniono 129. Odnosiły się one do zróżnicowanych obszarów techniki, w których zaistniały lub mają szansę zaistnieć produkty na polskim i globalnym rynku.

W konkursie mogły wziąć udział uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski. Uczestnicy przystępowali indywidualnie bądź zgłaszali projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę.

Zwycięzcy, którzy zostaną ogłoszeni podczas gali 25 marca, otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Poza korzyściami promocyjnymi, laureaci otrzymają nagrodę finansową: zdobywcy nagród głównych – po 100 tys. zł, a wyróżnieni - po 25 tys. zł.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy, Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki, Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy. Przewidziane są także nagrody specjalne: Produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata), Produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz Produkt w obszarze ekoinnowacji. Nagrody mogą również przyznać instytucje uczestniczące w pracach kapituły konkursu.

Konkurs „Polski Produkt Przyszłości” został objęły patronatem: Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisję online można śledzić na dedykowanej stronie internetowej.

Program jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach projektu 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO LAB.

Źródło: PARP


image
Z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!