Prezes Astri Polska: Już jesteśmy zauważani w ESA

17 stycznia 2018, 09:46

"Już jesteśmy zauważani w Europejskiej Agencji Kosmicznej, przynajmniej wśród głównych graczy na rynku kosmicznym, jako podmiot który jest w stanie realizować nie tylko projekty R&D, ale również projekty związane z produktem do poważnych misji, a to jest bardzo dużo w tak krótkim czasie" - mówił dla Space24.pl Jacek Mandas, prezes Astri Polska. Mandas opowiada m. in. o planach przedsiębiorstwa na 2018 r.

Szef Astri Polska powiedział, że jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed polskim sektorem kosmicznym w bieżącym roku, jest umacnianie swojej pozycji na europejskim i światowym rynku.

Jesteśmy nadal młodym graczem przy stole graczy którzy siedzą w tym [kosmicznym] biznesie od 30 i więcej lat. Jesteśmy bardzo odważnym graczem. (...) Spróbujmy umacniać swoją pozycję wchodząc w większe projekty, zagarniając coraz to większy obszar poważnych tematyk świata kosmicznego, Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Jacek Mandas szeroko opowiadał także o planach swojej firmy na rok 2018.

Chcielibyśmy również multiplikować nasz sukces w projekcie EO4EP [Earth Observation for Eastern Partnership – Obserwacje Ziemi dla Partnerstwa Wschodniego], gdzie jesteśmy na finale realizacji projektu produktu dla którego klientem końcowym jest Bank Światowy. Chcemy, aby produkty kosmiczne były jeszcze lepiej rozpoznawalne i to jest jeden ze świetnych kroków w tym kierunku.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Czytaj też: Kosmiczna szansa na rozwój wschodnich rubieży Europy. Z polską pomocą [ANALIZA]

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Konsorcjant
poniedziałek, 10 września 2018, 19:43

ASTRI = 50% AIRBUS DEFENCE AND SPACE + 50% CENTRUM BADAŃ KOSMICZNYCH PAN ........ także kolego Navigatorze, następnym razem w porę odrób lekcje bo nie dolecisz do celu :-)

Mi
piątek, 19 stycznia 2018, 20:26

Młody, ale ambitny i już osiągający sukcesy gracz. Powodzenia!

Navigator One
środa, 17 stycznia 2018, 19:12

Pan odleciał zupełnie.... Nie rozumie gdzie jego firma jest. \"Już jesteśmy zauważani w Europejskiej Agencji Kosmicznej, przynajmniej wśród głównych graczy na rynku kosmicznym\" Główni gracze: to Airbus, Thales i inne firmy zatrudniające dziesiątki tysiące ludzi. Pan jest jedynie tylko zabawny :-( i do tego opowiada kosmiczne bajki o Astri.