Reklama

Rynek globalny

ICEYE wysoko w prestiżowym rankingu globalnych innowatorów

Autor. ICEYE [iceye.com]

Wywodząca się z Finlandii, a działająca również silnie w oparciu o polski oddział, międzynarodowa firma satelitarna ICEYE została sklasyfikowana na drugim miejscu w prestiżowym rankingu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dyrektorem zarządzającym i współzałożycielem spółki – będącej dostawcą zminiaturyzowanych satelitów wyposażonych w radary z syntetyczną aperturą (Synthetic Aperture Radar – SAR) oraz opartych na nich usług – jest Polak, Rafał Modrzewski.

Reklama

Koncern ICEYE, specjalizujący się w stałym monitoringu z wykorzystaniem radarowego obrazowania satelitarnego oraz zapewnianiu precyzyjnych danych m.in. na rzecz zwalczania skutków klęsk żywiołowych, został ujęty na popularnej dorocznej liście najbardziej innowacyjnych spółek świata. Chodzi o zestawienie za 2022 rok przygotowane przez firmę Fast Company. Przedsiębiorstwo ICEYE zajęło w zestawieniu drugie miejsce w kategoriiNajbardziej Innowacyjna Firma w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Reklama

Lista Fast Company wyróżnia firmy, które wywierają subiektywnie największy i najszerszy wpływ na swoją branżę i całą związaną z nią kulturę pracy, w nieustannie zmieniającym się globalnym otoczeniu. „Przedsiębiorstwa te już dziś kreują przyszłość, wykorzystując w swojej działalności najbardziej inspirujące osiągnięcia XXI wieku" – wskazano w okolicznościowym komunikacie. Oprócz 50 najbardziej innowacyjnych światowych firm wyróżniono także aż 528 organizacji w 52 różnych kategoriach.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że znaleźliśmy się na dorocznej liście najbardziej innowacyjnych firm świata Fast Company" – powiedział Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE. „Na przestrzeni ostatnich kilku lat nasz zespół w ICEYE intensywnie pracował, aby zbudować solidną reputację, dostarczając naszym klientom sprawdzone wyniki, realizując usługi terminowo i na wysokim poziomie. To niesamowite, że innowacje wypracowane przez nasz zespół zostały docenione na tak prestiżowym szczeblu" – podkreślił.

Reklama

Czytaj też

Źródło:Materiały prasowe ICEYE

Reklama

Komentarze

    Reklama