Reklama

Obserwacja Ziemi

Strumień danych satelitarnych ICEYE na użytek ubezpieczeń klęskowych

Autor. ICEYE [iceye.com]

Specjalizująca się w dostarczaniu satelitarnych zobrazowań radarowych spółka ICEYE poinformowała niedawno o udanym zakończeniu rundy D finansowania, w ramach którego przedsiębiorstwo pozyskało łącznie 136 mln USD. W tej rundzie w operatora satelitarnego zainwestował międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Tokio Marine Holdings. Obydwa przedsiębiorstwa planują teraz współpracę przy dostarczaniu klientom zaawansowanych produktów i usług usprawniających działanie branży ubezpieczeniowej.

Reklama

Inwestycja, jaką Tokio Marine poczyniło w rozwój ICEYE, przedstawiana jest przez kierownictwo ubezpieczyciela jako krok strategiczny. Chodzi mianowicie o współpracę z dostawcą zobrazowań satelitarnych na rzecz usprawnienia procesów związanych z obsługą roszczeń i wypłatą odszkodowań w przypadkach zaistnienia klęsk żywiołowych. Obydwa podmioty chcą współpracować nad rozwiązaniami, które mogłyby wyjść naprzeciw społecznym i gospodarczym potrzebom w obliczu spodziewanego nasilonego występowania katastrof naturalnych w kontekście postępujących zmian klimatycznych na Ziemi.

Reklama

W osiągnięciu wymienionych celów pomóc ma przede wszystkim zdolność precyzyjnego i nieuzależnionego od warunków atmosferycznych obrazowania powierzchni planety z wykorzystaniem satelitów ICEYE. Przydatna ma być też wypracowana przez firmę technologia „Daily Coherent Ground Track Repeat" pozwalająca regularnie przyglądać się głównym obszarom zainteresowania z tej samej orbitalnej perspektywy, ułatwiając monitoring zachodzących na obserwowanym terenie zmian.

Czytaj też

Kooperacja specjalistów ICEYE z ekspertami ds. ubezpieczeń Tokio Marine skoncentruje się na trzech zadaniach:

Reklama

1.     opracowanie usług związanych z roszczeniami ubezpieczonych z tytułu szkód związanych z wiatrem oraz wykorzystanie zdjęć satelitarnych i danych pomocniczych w celu oszacowania skali uszkodzeń dachów w następstwie huraganów;

2.     rozwijanie procesów, które przyspieszą wypłatę roszczeń we wszystkich spółkach w ramach Tokio Marine Group oraz wspomogą rozwój produktów ubezpieczeniowych;

3.     stworzenie skuteczniejszych sposobów wykrywania potencjalnych katastrof za pomocą danych satelitarnych i wspieranie reagowania na takie sytuacje poprzez monitorowanie zmian na Ziemi.

Czytaj też

„Współpracujemy z ICEYE od 2020 roku i wspólnie opracowaliśmy rozwiązanie na rzecz likwidacji szkód w przypadku powodzi, które usprawnia i umożliwia szybszą realizację wypłat odszkodowań" – skomentował okolicznościowo Masashi Namatame, Group Chief Digital Officer w Tokio Marine Holdings. „Ta współpraca pokazuje silne zaangażowanie ICEYE i Tokio Marine w podejmowanie pozytywnych działań i inicjatyw wychodzących naprzeciw zagrożeniom" – dodał.

Zaangażowanie ICEYE w sektorze ubezpieczeniowym ma umożliwić łączenie danych z sensorów obecnych na orbicie z wieloma pomocniczymi źródłami informacji. Skorelowanie tych źródeł nastawione jest na synergię w dostarczaniu gotowych do użycia danych o zagrożeniach, które można szybko przekazać firmom ubezpieczeniowym.

Czytaj też

Źródło: Materiały prasowe ICEYE

Reklama

Komentarze

    Reklama